Sarah Sherman Samuel odnowiła ten dom na wschodnim wybrzeżu, korzystając z najnowszej linii Semihandmade

"Praca z Sarą była absolutnym marzeniem," zauważa właścicielka domu Mary Kate Frerichs, która otrzymała możliwość współpracy z projektantką Sarą Sherman Samuel przy renowacji jej historycznego domu w Princeton, New Jersey. "Od lat mam obsesję na punkcie jej unikalnego stylu i uwielbiam to, że naprawdę ma swój własny styl - zawsze można rozpoznać przestrzeń SSS, kiedy się ją zobaczy".

Frerichs i jej mąż, Achille Confuorto, przeprowadzili się z Fort Greene na Brooklynie do swojego pierwszego domu w New Jersey pod koniec ubiegłego roku. "Od jakiegoś czasu rozglądaliśmy się za okolicą Princeton, ponieważ oboje uwielbiamy kwintesencję głównej ulicy i różnorodność, jaką przyciąga uniwersytet, a dodatkowo jest ona położona pomiędzy naszymi rodzinami" - dodaje.

Raquel Langworthy

Dom, zbudowany w 1945 roku, jest uroczy w stylu bungalow i para wiedziała, że będzie to idealny projekt do remontu. Dodatkowo, sąsiaduje z polem bitwy z czasów Wojny Rewolucyjnej, gdzie się zaręczyli.

Bardzo podobała im się nieruchomość, ale kuchnia była przestarzała, chcieli więcej miejsca do przechowywania, istniała niewygodna separacja między kuchnią a jadalnią, a ich celem było przekształcenie łazienki na pierwszym piętrze w pełną łazienkę.

Sama nigdy nie wpadłabym na taki układ, ale teraz, kiedy jest już wykończony, mam wrażenie, że zawsze powinien być taki.

"Semihandmade zwróciło się do mnie z prośbą o realizację tego projektu" - mówi projektantka. "Wszystkie pokoje były dość filigranowe, więc uzyskanie bardziej przestronnej atmosfery z funkcjonalną kuchnią - ponieważ jej mąż pracuje w branży restauracyjnej - było na mojej liście priorytetów".

Sarah Sherman Samuel zaoszczędziła tysiące dzięki temu sprytnemu hackowi z IKEA

Ponieważ z powodu pandemii Samuel będzie projektował z Michigan, cała trójka spotkała się przez FaceTime, aby zaplanować meble i stworzyć najlepszy układ. "To był taki fajny moment w procesie projektowania, kiedy obserwowałam, jak ekspertka działa swoją magię" - wspomina Frerichs. "Sama nigdy nie wpadłabym na taki układ, ale teraz, kiedy jest skończony, mam wrażenie, że zawsze powinien być taki".

Raquel Langworthy

Dom był praktycznie pustym płótnem, ponieważ nie zdążyli się jeszcze do niego wprowadzić, kiedy rozpoczęli współpracę z Samuelem. Na szczęście miał piękne naturalne światło, co ostatecznie sprawiło, że wydawał się większy niż był w rzeczywistości. W uzupełnieniu do briefu pary, zgromadzili oni szereg inspirujących zdjęć, w tym szereg jasnych kuchni.

Raquel Langworthy

Aby maksymalnie powiększyć kuchnię, projektantka usunęła część ściany odgradzającej jadalnię i pożyczyła trochę powierzchni z nowego salonu koktajlowego, pierwotnie pustego pomieszczenia, którego para nie była pewna jak wykorzystać. Poszła z białymi górnymi szafkami i szarymi dolnymi szafkami w stylu Shaker z BOXI dla lekkości i głębi, jak również z pełną ścianą spiżarni do przechowywania, mosiężnymi okuciami Rejuvenation, płytkami Fireclay Tusk z szybką wysyłką i marmurem Arabescato Corchia z galerii Aria Stone.

"Wszystkie swoje zapasy mają w Internecie, więc jest to najbliższe bezpośredniemu dostawcy marmuru" - mówi Samuel.

Raquel Langworthy

"Jednym z moich ulubionych elementów nowego projektu są marmurowe blaty i backsplash," dodaje właścicielka domu. "Marmur był oszałamiający i był jedną z pierwszych rzeczy, które wybrała Sarah, a my naprawdę chcieliśmy zrobić oświadczenie w naszej małej kuchni".

Raquel Langworthy

A ponieważ para była niecierpliwa, aby się wprowadzić, harmonogram był bardzo napięty. Samuel zamówił cały marmur i wybrał szafki BOXI, ponieważ są one dostarczane w ciągu trzech do czterech tygodni, a dodatkowo wybrał wszystkie dostępne w magazynie meble niektórych z jej ulubionych marek.

W jadalni Samuel postawił na mieszankę stylów, coś, co nawiązywało do tradycyjnej architektury domu, ale jednocześnie odzwierciedlało czystą nowoczesność projektu salonu. Stół jadalniany Noir Wanda z czarnego metalu połączony jest z lampą wiszącą Hudson Valley Lighting Group i fotelami Jeanneret z France & Sons.

Raquel Langworthy

Kominek w salonie został odświeżony za pomocą skrawków marmuru Arabescato Corchia, a duże, nieco kanciaste elementy nadają pomieszczeniu charakter. "Uwielbiam stolik do kawy, mimo że pokój jest mały" - mówi Samuel. "Jest rzeźbiarski i ma dużo ciężaru i powierzchni".

Fotele wypoczynkowe z Noir, które były drugorzędnym wyborem projektantki, ponieważ natknęła się na kilka problemów czasowych podczas projektowania, 90-calowa sofa Four Hands i wielkoformatowe dzieła sztuki z Minted tworzą wyrafinowaną, celowo zaprojektowaną przestrzeń, którą para uwielbia.

Raquel Langworthy

Podobnie jak w salonie, Samuel zdecydował się na odważnie żyłkowany czarno-biały marmur, szafki BOXI i mosiężne akcenty, aby ożywić łazienkę na pierwszym piętrze, podczas gdy ostatnia przestrzeń, której dotknęła, pokój koktajlowy, została unowocześniona pod względem przechowywania, ale wykorzystano w niej piękny zielony kamień, ponieważ Samuel zainstalował już ostatni marmur do nowego prysznica.

Raquel Langworthy

Ogólnie rzecz biorąc, dom prezentuje spójny projekt, który jest dowodem na to, co można zrobić w krótkim czasie z utalentowanym zespołem.

5 wspaniałych pomysłów prosto od sławnej projektantki, Sarah Sherman Samuel