Oto jak wybrać najlepsze meble do małej przestrzeni, projektanci mówią

To, że możesz przenieść kanapę przez drzwi, nie oznacza, że jest ona odpowiednia dla Twojej przestrzeni.

Ale zanim przejdziesz przez wielkie długości z tym miernikiem taśmowym, poznanie kilku sztuczek dotyczących znalezienia najlepszych mebli do małych przestrzeni dla każdego pokoju zaoszczędzi ci wiele stresu. Poważnie, nie ma potrzeby, aby zakupy mebli dla twojego malutkiego domu stały się wielkim bólem głowy.

Poznaj eksperta

  • Shaolin Low z Studio Shaolin ma siedzibę w Honolulu na Hawajach i skupia się na zrównoważonym, holistycznym projektowaniu.
  • Marlaina Teich założyła Marlaina Teich Designs w Nowym Jorku w 2004 roku i jest członkiem stowarzyszonym Amerykańskiego Stowarzyszenia Projektantów Wnętrz.

Aby pomóc Ci zacząć, wybraliśmy dwóch projektantów, aby podzielili się swoimi radami na temat wyboru mebli do małej przestrzeni. Zapoznaj się z ich poradami poniżej i zapisz ich przykłady jako inspirację.

34 sprytne pomysły na małe mieszkanie, które maksymalnie wykorzystają Twój metraż

Nie przepełniaj pokoju

MARLAINA TEICH DESIGNS

Jeśli chodzi o strategiczną pracę ze skalą mebli, projektantka Marlaina Teich mówi, że zawsze chcesz się upewnić, że nie przepełniasz przestrzeni. Idź na mniejszą liczbę większych przedmiotów, zamiast wypełniać ją różnymi małymi przedmiotami. Mniejsze nie zawsze równa się lepsze tutaj.

"Daj kawałkom mebli przestrzeń do oddychania", mówi Teich. "Wiem, że może się to wydawać trudne, gdy próbujesz zmieścić wszystko w środku, ale musisz pozwolić na dużą negatywną przestrzeń pomiędzy nimi".

Upewnij się, że każdy element służy celowi (lub dwóm albo trzem)

Projekt: Studio Shaolin, zdjęcie: Hiep Nguyen

Jeśli jest ciasno, wykorzystaj maksymalnie swój budżet i powierzchnię kwadratową, szukając mebli wielofunkcyjnych o pewnej elastyczności.

Ten airbnb w pobliżu szpitala w centrum Honolulu powstał, by zaoferować niedrogą opcję dla rodzin odwiedzających pacjentów. Ponieważ jest to ciasna sypialnia przeznaczona dla czterech osób, projektantka Shaolin Low mówi, że wszystko w tym projekcie musi mieć wiele funkcji.

Sofa jest wysuwanym łóżkiem, a otomany są stolikami kawowymi/siedziskami, ponieważ ich blaty również się odsuwają. Ze względu na swoją wysokość, stół może służyć do spożywania posiłków, ale także jako dodatkowa przestrzeń do przygotowywania posiłków, co jest świetną wskazówką dla małej kuchni. Stołki barowe można schować pod stołem, co zapewnia dodatkową półkę.

9 Dreamy Sleeper Sofas, które są wykonane dla małych przestrzeni

Trzymaj meble proste i funkcjonalne, aby zostawić miejsce na dekoracje

Studio Shaolin

Małe przestrzenie nie muszą być pozbawione stylu i funkcji, mówi Teich. Po prostu trzeba trochę kreatywnego myślenia.

W tym niedrogim mieszkaniu w sercu Honolulu, Low chciał zachować lekki i otwarty wystrój, ale również umieścić ścianę akcentującą, aby dodać teksturę i kolor. Aby zaoszczędzić miejsce i usprawnić małe studio, kanapa ma wiele opcji przechowywania, blat kuchenny jest jednocześnie stołem jadalnym, a łóżko kryje pod sobą szuflady do przechowywania. Bałagan jest schowany, więc nie trzeba Marie Kondo wszystkie swoje rzeczy świata.

Low mówi, że Mercana, Kalalou, Anthropologie, CB2 i Pottery Barn to świetne miejsca na zakup mebli do małej przestrzeni, ale nie bój się iść na zamówienie dla swoich najbardziej kreatywnych rozwiązań. Low poleca Made Goods dla niestandardowych rozmiarów walizek, a Etsy jest pełne rzemieślników gotowych współpracować z Tobą nad kawałkami dla małych przestrzeni.

20 Pomysłów na przechowywanie w mieszkaniu typu studio, które błyskawicznie zmaksymalizują twoją przestrzeń

Zwróć uwagę na proporcje

Studio Shaolin

Ten miejski dom autorstwa Low ma trzy kondygnacje, ale nie ma w nim zbyt wiele miejsca.

"Pomysł był taki, aby utrzymać go otwartym, przewiewnym i wprowadzić kolor, aby dopełnić wszystkie terakotowe płytki," mówi Low. "Różne poziomy grały ze sobą, a my pokazaliśmy przepływ z kawałkami, które były funkcjonalne i wielkości odpowiednio do przestrzeni".

Zauważcie, jak Low używa tutaj małego, niskiego fotela zamiast większej kanapy. Sprawia to wrażenie większej równowagi i pozwala zaoszczędzić miejsce na minimalistyczne stoliki boczne. Ponieważ dzięki temu pokój dzienny wydaje się bardziej otwarty, dodatkowe siedzenia w rogu i naprzeciwko stolika kawowego nie wyglądają nie na miejscu.

Zauważ również, że krzesło akcentujące jest niskie i pozbawione ramion, a wszystkie stoliki oferują wystarczająco dużo przestrzeni negatywnej. To małe sztuczki, takie jak te, które mogą pomóc w utrzymaniu małego salonu z poczucia zagracenia.

20 małych sypialni, które nie skąpią stylu