Masz dość ubierania się po ciemku? Te 10 pomysłów na oświetlenie szafy pomoże

Niezależnie od tego, czy Twoja szafa jest bardziej jak wyznaczony kącik, czy hojny walk-in, najważniejsze jest, aby poczuć się jak elitarne doświadczenie zakupowe. Bo spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nie powinien być zmuszony do błądzenia po omacku wczesnym rankiem w poszukiwaniu pasujących butów. Pierwszym miejscem, od którego należy zacząć, jest podkreślenie mocnych punktów pomieszczenia, a mamy tu na myśli oczywiście oprawy oświetleniowe. Jeśli chodzi o wybór odpowiedniej żarówki, warto pamiętać o kilku rzeczach.

Numer jeden jest to, że najbardziej hojne oświetlenie jest naturalne - jeśli to nie jest coś, co masz pod ręką, nie martw się, można naśladować w kilku bezproblemowych sposobów. Kolejną rzeczą do zapamiętania jest wszystkie najgorsze wspomnienia z garderoby, które kiedykolwiek miałeś (przepraszam), a następnie zrobić coś przeciwnego. Najlepszym sposobem, aby przeciwdziałać, że niepochlebny wygląd jest zrozumieć, że nie wszystkie źródła światła są tworzone równe. Ważne jest, aby zwracać uwagę na temperaturę żarówek (ciepłe jest lepsze niż chłodne), rozmieszczenie opraw. Posiadanie kontrolowanych puli luminescencji pozwala na spójną konfigurację, na której zawsze można polegać.

Aby upewnić się, że jesteśmy na właściwej drodze, jeśli chodzi o oświetlenie garderoby, poprosiliśmy Lisę Adams, założycielkę LA Closet Design, aby podzieliła się z nami swoimi najlepszymi wskazówkami. Bez dalszego adieu, niech blaze do szafy swoich marzeń z tych 10 rozwiązań oświetlenia szafy.

Lampy LED

West Elm Żarówka LED, Amber $18 Sklep

Żarówki LED są Twoim najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o wybór najbardziej przyjemnego wizualnie efektu, niezależnie od tego, czy patrzysz przez ubranie, czy w lustro. Adams kieruje nas w stronę cieplejszego, czystszego blasku - jest bardziej wyrozumiały i uspokajający dla oka. Kupując idealną dla siebie diodę LED, szukaj marki o temperaturze barwowej 2700k i dokładności odwzorowania kolorów co najmniej 90.

Uchwyty ścienne

IKEA HEKTAR Zacisk ścienny Sptolight $16 Sklep

Posiadanie źródeł światła, które pochodzą z różnych wysokości jest o wiele bardziej pochlebne niż poleganie tylko na głowie. "Światło skierowane do przodu jest koniecznością dla luster i próżności" mówi Adams. Oświetlenie peryferyjne to świetny sposób na włączenie źródeł, które oświetlą Twoje cechy. Nie wahaj się ponownie rozważyć wysokości opraw, aby były dla Ciebie jak najbardziej pochlebne.

Oświetlenie ścieżek

IKEA Ścieżka sufitowa LED BÄVE, 5 punktów, biała $60 Sklep

Jeśli uważasz, że Twoja kolekcja ubrań jest podobna do dzieł sztuki, oświetl je za pomocą oświetlenia torowego. Dzięki regulowanym głowicom, możesz odbijać światło w dowolnym kierunku, który jest najlepszy dla danej przestrzeni.

Oświetlenie pod szafką

Oświetlenie Sea Gull Vivid LED Undercabinet 30 cali 2700K $150 Sklep

"Oświetlone pręty są kluczowe, jeśli chodzi o uczynienie ciemnej szafy bardziej funkcjonalną", informuje nas Adams. Zakamuflowanie źródeł światła za pomocą listew oświetleniowych może być świetnym sposobem na to, aby nadać swojej garderobie wrażenie bezwysiłkowości. Jeśli masz szafki lub półki, schowaj oświetlenie pod półkami, aby uzyskać efekt bezcieniowości - będziesz wdzięczny, że to zrobiłeś, gdy przyjdzie czas spojrzeć w lustro.

Oprawy podtynkowe

Wrought Studio Aldgate 6-Light Modern Linear Chandelier $140 $106 Sklep

Podczas gdy wyłącznie w zależności od światła nad głową może nie być najbardziej komplementarne, uzupełniając przestrzeń z płaskim montażu może związać swój styl do struktury szafy. Jest to świetny sposób, aby pokój czuje wykończone, a nie jak afterthought.

Ściemniacze

Lutron Maestro Digital Fade Dimmer, MA-600-WH $33 Sklep

Oświetlenie, które jest uniwersalne może działać dla niektórych pomieszczeń, ale nie w szafie. Chcesz coś, co czuje się bardziej dopasowane do Ciebie. Ściemniacze to świetny sposób na stworzenie oświetlenia otoczenia, które można edytować w zależności od pory dnia.

Taśma LED

WAC Lighting InvisiLED LITE 2 Cala Tape Light w 2700K ciepłej bieli $7 Sklep

Taśma LED to kolejny świetny sposób na osiągnięcie wyżej wymienionego wyglądu i alternatywa dla listew oświetleniowych.

Lampy wiszące

CB2 Lampa wisząca Firefly 5-Bulb $199 Sklep

Lampy wiszące to świetny sposób na wypełnienie przestrzeni w szafie - dużej lub małej - ciepłym, soczystym światłem. Szykowne lampy wiszące z żarówkami Edisona nadają współczesnej estetyki. "Ozdobne oprawy są również dobrym sposobem na rozproszenie światła w całej przestrzeni" - dodaje Adams.

Sztyft świetlny z czujnikiem ruchu

URPOWER Motion Sensor Stick-On Light $23 Sklep

Jeśli nie jesteś jedynym posiadaczem wspomnianej szafy, to preferowane oświetlenie może się różnić-dobrym sposobem, aby zapewnić, że wszyscy są zadowoleni jest z czujnikiem ruchu światła kije. Są one zasilane bateriami i łatwe do zainstalowania (bez okablowania potrzebne) i pozwalają obszary szafy być oświetlone, podobne do reflektorów.

Żyrandol

West Elm Żyrandol Swoop Arm $499 $449 Sklep

Dodaj sobie radości z ubierania się, sprawiając, że Twoja szafa poczuje się jak miejsce, w którym chcesz spędzać czas. Jeśli masz miejsce, dlaczego nie zainstalować w niej skomplikowanego żyrandola, który podkreśli Twój styl, tak jak w każdym innym pomieszczeniu w domu.