Co to jest farba kredowa? Wszystko, co musisz wiedzieć o tym modnym, matowym lakierze

Farba kredowa to łatwa w aplikacji farba mineralna o niskiej zawartości LZO (lotnych związków organicznych) i miękkim, matowym wykończeniu. To nie jest to samo, co farba tablicowa, która pozwala na użycie kredy na tym, co namalowałeś - raczej daje przedmiotom efekt podobny do kredy. Może być stosowany do prawie każdej powierzchni, ale jest szczególnie popularny do stosowania na meblach, dzięki łatwemu kolorowi i aplikacji. Dowiedzmy się więcej o farbie kredowej, jak się wyróżnia i jak jej używać.

Co to jest farba kredowa?

Farba kredowa jest farbą dekoracyjną znaną z matowego, kredowego wyglądu. Jest idealny do nadawania kawałków shabby chic estetyki, jak to wysycha w dół, aby mieć distressed wygląd.

Projektant i przedsiębiorca Annie Sloan wynalazł farbę kredową i ukuł termin w 1990 roku. Chociaż Sloan firma posiada zastrzeżony znak towarowy do nazwy "Chalk Paint", wiele firm farby opracowała własne zastrzeżone wersje, sprzedając go pod własnymi nazwami marek, które oznaczają kredowe wykończenie.

Ashley Montgomery Design

Jaka jest różnica między kredowym farby i regularne farby?

Farba kredowa wyróżnia się matowym wykończeniem i brakiem konieczności przygotowania przed malowaniem. Miękki, kredowy wygląd farby (stąd jej nazwa!) pochodzi od gipsu paryskiego lub węglanu wapnia, z którego się składa. Kiedy malowane na, farba kredowa daje przedmioty czyste, rocznika wygląd, a nie błyszczący wygląd zwykłej farby.

W przeciwieństwie do zwykłej farby, farba kredowa jest tak opracowana, że nie wymaga żadnych prac przygotowawczych! Nie szlifowanie lub gruntowanie jest wymagane przed rozpoczęciem malowania - wszystko, czego potrzebujesz to czysta powierzchnia! Farba kredowa dobrze przylega do wielu powierzchni i jest doskonałym wyborem do malowania przedmiotów, które są zbyt delikatne, aby je szlifować i usuwać (jak niektóre zabytkowe meble).

Annie Sloan Farba kredowa grecki błękit $34.95 Sklep

Czy farba kredowa jest taka sama jak farba mleczna?

Farba kredowa i farba mleczna zapewniają podobne wykończenia, ale nie są to te same rzeczy. Chociaż obie farby są mineralne i na bazie wody, farba mleka idzie o krok dalej w swojej formule przy użyciu białek mleka. Dodatek białek mleka sprawia, że farba mleczna jest bardziej "naturalny" wybór dla niektórych, a jego makijaż daje mu lekki połysk.

To jest trend, Nontoxic farby musisz wiedzieć

Jednak farba mleko nie statek gotowy do użycia i muszą być mieszane (z elektronarzędziem dla najlepszych wyników) po przybyciu. Farba mleczna ma również okres przydatności do spożycia tylko kilka dni do kilku tygodni.

Ashley Webb Interiors

Co używasz farby kredowej dla?

Łatwa w aplikacji natura farby kredowej oznacza, że można ją stosować na niemal wszystkim. Ściany, podłogi, metal i szafki kuchenne są jak najbardziej w porządku. Jednak farba kredowa jest najczęściej używana na meblach, ponieważ jest to prosty sposób, aby dać starym meblom nowe życie bez konieczności szlifowania wokół trudnych narożników lub nakładania podkładu lub bejcy.

Farba kredowa może dać meble, że vintage-y miękki wygląd, lub może być szlifowane w dół, aby utworzyć "chippy" wygląd, gdzie wykończenie jest łuskane i uszkodzony. Nieoszlifowany wygląd jest doskonałym sposobem, aby uzyskać klasyczny i subtelny pop koloru, podczas gdy chippy wygląd jest zabawny sposób, aby przynieść w niektórych shabby stylu farmhouse chic.

Czy muszę szlifować przed użyciem farby kredowej?

Uwaga: generalnie nie ma potrzeby szlifowania przed użyciem farby kredowej. Wszystko to dzięki porowatości farby kredowej, która jest wyższa niż w przypadku zwykłej farby lateksowej lub akrylowej. Jej wysoka porowatość pozwala jej "przyklejać się" do wielu różnych powierzchni, a farba działa prawie jak rodzaj kleju.

Jednak może być konieczne szlifowanie, jeśli element, który malujesz jest w złym stanie lub ma wysoki połysk wykończenia. Jeśli twoje meble są wypełnione dużą ilością zadrapań i rys, a ty stosujesz farbę kredową jako sposób na uzyskanie gładszego wykończenia, prawdopodobnie będziesz musiał zeszlifować zadrapania przed rozpoczęciem malowania, aby uzyskać najlepsze wyniki. Podobnie, jeśli część swojego kawałka jest pokryta wysokiej połysku wykończenia lub lakieru, może trzeba szlifować niektóre tak, że powierzchnia jest porowata wystarczy dla farby kredowej.

Ashley Montgomery Design

Jak używać farby kredowej?

Gotowy na malowanie kredą? Oto przegląd tego, jak będziesz używać farby kredowej. Pamiętaj jednak, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta.

Używasz farby mlecznej? Będziesz postępować zgodnie z podobnymi instrukcjami, ale będziesz musiał wymieszać farbę przed rozpoczęciem. Aby upewnić się, że farba nie zbija się w grudki, użyj wiertarki elektrycznej z przystawką do mieszania farb, aby uzyskać dokładnie wymieszaną farbę.

  1. Usuń wszelkie okucia z mebli.
  2. Wyciera w dół twoje rzeczy z delikatnym cleaner i wilgotną szmatką. Upewnij się, że wszelkie śmieci lub kurz został usunięty.
  3. Wymieszaj swoją farbę kredową, aby rozprowadzić jej minerały i kolorystykę.
  4. Zacznij malować! Podczas malowania przesuwaj pędzel w każdą stronę, aby uniknąć śladów pociągnięć pędzlem, gdy wyschnie.
  5. Poczekaj, aż pierwsza warstwa będzie sucha w dotyku. W zależności od wilgotności i temperatury, może to potrwać od 1 do 3 godzin.
  6. Nałóż drugą warstwę w taki sam sposób jak pierwszą i pozwól meblom w pełni wyschnąć.
Jeśli chcesz dodać wosk (dla dodatkowego połysku) lub sealant (dla ochrony przed plamami), dodaj go teraz. W przeciwnym razie, wszystko gotowe! 10 Paint By Numbers Kits, które są zabawne, aby spróbować i wystarczająco ładne, aby powiesić