Nie majsterkuj: 4 proste naprawy samochodu, które najlepiej zostawić profesjonalistom

Są prace konserwacyjne, które powinieneś wykonać, takie, które pokazują lub przekazują zdolności mechaniczne. Ale czasami wydaje się, że nie jest to warte zakrwawionych palców i plam oleju. Nic nie szkodzi! Jesteś właścicielem samochodu, który rozumie koszty alternatywne i ma lepsze sposoby na spędzenie godziny. Oto cztery zadania, które warto powierzyć mechanikowi.

Wymiana oleju

Jeśli potrafisz opróżnić i napełnić wannę, potrafisz też wymienić olej. Samodzielne wykonanie tej czynności nie uczyni z Ciebie Orville'a Wrighta Chevy Berettas. Wymiana oleju zmusi cię do wczołgania się pod samochód, a gorący płyn będzie ci się lał po ręce i ewentualnie twarzy. Będziesz musiał wyciągnąć filtr, co jest świetną zabawą, jeśli uważasz, że twoje kostki mają zbyt dużo skóry. Następnie musisz bezpiecznie pozbyć się starego oleju, co nie nastąpi, zanim nie wdepniesz w niego, nie przewrócisz go lub w inny sposób nie odtworzysz Deepwater Horizon na swoim podjeździe. Wiecie, co jest łatwiejsze? Zapłacić facetom, którzy robią to codziennie i mogą to zrobić w dziesięć minut.

Wymiana baterii

Ostatnim razem, gdy to robiłem, próbowałem dokonać wymiany na parkingu sklepu z częściami samochodowymi, aby zwrócić stary akumulator - tak jak w przypadku wymiany oleju, wymiana akumulatora pozostawia toksyczny kłopot do utylizacji. Tam dowiedziałem się, że system mocujący obejmował malutkie śrubki umieszczone tak głęboko w komorze silnika, że technicznie rzecz biorąc, były one częścią stopionego jądra Ziemi. W nowych samochodach jest jeszcze gorzej. Ogólnie rzecz biorąc, im nowocześniejszy samochód, tym bardziej uciążliwa wymiana akumulatora. Dla zabawy, otworzyłem maskę Audi Q7 z 2017 roku, aby sprawdzić moją hipotezę. Nic dziwnego, że nie ma akumulatora we wnęce silnika - firmy myślące wyczynowo często umieszczają go z tyłu dla lepszego rozłożenia masy. Podniosłem więc pokrywę na tylnej podłodze, by znaleźć tam subwoofer i wzmacniacz. Z wielkim smutkiem sięgnąłem do instrukcji obsługi. Indeks mówi, "Lokalizacja akumulatora wewnątrz przedziału bagażowego, "Akumulator znajduje się w komorze silnika." Poddaję się, Audi. Wymień akumulator.

Nowe świece zapłonowe

Nowoczesne świece zapłonowe trwają 100.000 mil, co oznacza, że firmy samochodowe nie dają wiele myśli na temat dostępności. Tak, teoretycznie łatwo jest wykręcić świecę i wymienić ją. (Wiesz, tak długo, jak unikniesz krzyżowego gwintowania i nadasz jej odpowiedni moment obrotowy). Ale to zakłada, że można dotrzeć do wszystkich wtyczek. Jeśli masz szczęście, V-6 może mieć cztery dostępne wtyczki i dwie, które są pod zbiornikiem płynu lub innym kawałkiem zdejmowanego sprzętu. W najgorszym wypadku? Tylne wtyczki są zakopane pod ścianą ogniową. Jeśli chcesz poczuć głęboką empatię dla swojego bliźniego, znajdź forum internetowe na temat strategii wymiany tylnych wtyczek w minivanie Chryslera. Rozkręcanie całej maski to dopiero początek.

Myjnia samochodowa

Jeśli chcesz założyć swoją ulubioną koszulkę koncertową Warrant i nawoskować Trans Am, nie pozwól nam się powstrzymać. Ale nigdy nie zrobisz tego tak dobrze, jak w prawdziwej myjni samochodowej. Pominiesz fragmenty, zostawisz plamy z wody lub złapiesz żwir na gąbkę i będziesz nim szorować po lakierze bezbarwnym. Będzie wyglądać czysto, gdy jest mokry, ale jak wyschnie, zobaczysz, że woda plamki głupoty swoich skąpych sposobów. Jeśli boisz się, że złapiesz chorobę legionistów od własnej klamki, jedź do myjni samochodowej. Idź do automatycznej. Daj chłopakom napiwek.

Do zrobienia samemu

Pióra wycieraczek są zazwyczaj zakładane i zdejmowane za pomocą plastikowej zatrzaskiwanej klapki, co wymaga jedynie odrobiny trójwymiarowej obróbki czasowej, aby to rozgryźć. Oczywiście, można to zrobić, gdy samochód jest w warsztacie na przeglądzie. Ale powinieneś wiedzieć, jak je wymienić. Kiedy pióro wycieraczki całkowicie zawodzi, zawsze dzieje się to podczas tak ohydnego wydarzenia pogodowego, że Jim Cantore będzie relacjonował je z drugiej strony parkingu. Naucz się, jak wymieniać pióra z szybkością załogi pit-stopu Nascar, a będziesz swoim własnym bohaterem podczas następnej ulewy.