Najważniejsze cechy lustrzanki DSLR do vlogowania

Myślisz o założeniu kanału YouTube dla zabawy i zysku? A może po prostu trzeba przesłać filmy na regularne dla pracy lub szkoły. Tak czy inaczej, posiadanie dobrej kamery do vlogowania może sprawić lub zepsuć Twój przepływ pracy. Wszyscy wiemy, że każdy smartfon może pracować jako kamera vlogging, a nawet maszyna do edycji w dzisiejszych czasach, ale prawda jest taka, że posiadanie dedykowanej kamery vlogging może sprawić, że Twoje filmy wyglądają i brzmią jeszcze bardziej profesjonalnie. Zakup dedykowanej kamery wideo może być mądrą, ale kosztowną inwestycją, więc innym sposobem jest upgrade ze smartfona do lustrzanki cyfrowej, która również robi wysokiej jakości wideo.

Czego szukać w kamerze do vlogowania

Podczas zakupów dla najlepszego aparatu do vlogowania, oto najważniejsze cechy, podzielone przez kogoś, kto jest profesjonalnym producentem telewizyjnym i vlogerem od lat. Przez ostatnie kilka lat korzystałem z aparatu Canon EOS Rebel T6i, ale zastanawiam się nad jego modernizacją. W międzyczasie sprawdź te uwagi, jeśli jesteś nowy w grze vlogowania i chcesz zacząć jak profesjonalista.

Rozdzielczość nie jest tak ważna, jak myślisz

Wyższa rozdzielczość jest lepsza, prawda? Jasne, ale w większości przypadków ludzie nadal oglądają rzeczy w HD i 4K. Z tego powodu nie ma dużej potrzeby, aby kupować kamerę, która może nagrywać w 8K. Ponadto, minusem nagrywania w tych większych formatach jest to, że potrzebujesz więcej miejsca do edycji i przechowywania plików wideo.

Upewnij się, że masz stopkę do światła

Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy nagrywaniu vlogów jest światło. Podczas gdy posiadanie zestawu oświetleniowego jest świetnym sposobem na zapewnienie, że wyglądasz najlepiej, jeśli nie masz softboxów lub lampy pierścieniowej, nadal możesz uzyskać świetne oświetlenie, dodając mały zasilany bateriami sungun lub lampę LED do kamery. Możesz użyć tzw. stopki, aby bezpiecznie przymocować lampę do górnej części aparatu. Jako bonus, ten uchwyt montażowy działa również dla mikrofonów też.

Sprawdź

Canon EOS R6

: Osoby szukające kreatywnych opcji wideo docenią nagrywanie w rozdzielczości 4K 60P i Full HD 120P, a także łączność Wi-Fi i Bluetooth, która pozwala na przesyłanie wielu materiałów i automatyczne tworzenie kopii zapasowych.

Czy potrzebuję mikrofonu lub wejścia mikrofonowego?

Mówiąc o mikrofonach, dźwięk jest drugim głównym składnikiem dobrego wideo. Jeśli to możliwe, kup kamerę z solidnym wbudowanym mikrofonem kierunkowym i windsock do buforowania dźwięku na zewnątrz też. Zawsze warto też upewnić się, że jest wejście dla zewnętrznego mikrofonu, na wypadek gdybyś chciał użyć mikrofonu ręcznego lub mikrofonu typu lavalier/clip on.

Odwracalny ekran jest niezbędny dla vlogerów

Moim zdaniem, jeśli jesteś vlogerem, nie kupuj żadnej kamery do vlogowania, która nie ma odwracalnego ekranu podglądu, który wysuwa się z tyłu kamery. Odwracany ekran pozwoli Ci odpowiednio wykadrować ujęcie i mieć podgląd na sesję. Bez niego, będziesz musiał ustawić swoje ujęcie, nagrać test, a następnie wstać, aby odtworzyć to, a następnie dostosować kadrowanie. Zaoszczędź sobie czasu i kłopotów i kup po prostu ekran, który pozwoli Ci zobaczyć, co robisz. Większość współczesnych aparatów, w tym Sony Alpha 7C FF Camera Body, ma odwracalny ekran, ale sprawdź, czy wybrany przez Ciebie model ma taką możliwość.

Cichy autofokus lub opcje wymiennych obiektywów

Jednym z najprostszych sposobów na zrujnowanie dobrego vloga lub filmu na YouTube jest kiepski autofokus, który ciągle próbuje się dostosować. Co gorsza, jeśli ten autofokus w obiektywie jest głośny i jest odbierany przez Twój mikrofon jako brzęczący i świszczący dźwięk. Znajdź aparat, który pozwala na wymianę własnego, ultra cichego obiektywu lub taki, który działa bezgłośnie, jak Sony ZV-1. Dzięki szybkim i precyzyjnym przejściom ostrości, system Fast Hybrid AF aparatu ZV-1 umożliwia proste i szybkie przełączanie ostrości z twarzy na tło, co pozwala uzyskać bardziej stylowe i atrakcyjne filmy.

Wskazówki dla vlogerów: Śledzenie obiektu i autofokus

Prawdopodobnie prowadzisz vloga jednoosobowo. Nie masz czasu, aby bawić się z poprawnym ustawianiem ostrości w kamerze, a bądźmy szczerzy, nieostre wideo to śmieć i prowadzi do niepotrzebnych powtórek. Wybierz aparat do vlogowania, który ma funkcję śledzenia obiektu lub twarzy, dzięki czemu możesz pozostać w centrum ujęcia.

W tym celu spójrz na Nikon Z 7II FX-Series Mirrorless Body. Dzięki 493-punktowemu systemowi autofokusa, szybkiemu fotografowaniu, dwóm gniazdom na karty pamięci i bezprzewodowej łączności ze smartfonami i laptopami ten aparat do vlogowania ma wiele zalet.

Vloger przyszłości: Opcja wideo w pionie

Canon EOS M50 Mark II 15-45 ma jeszcze jedną cechę, którą pokochają Instagramerzy: możliwość łatwego kręcenia filmów w pionie. Podczas gdy niektóre platformy, takie jak YouTube, są nastawione na kręcenie filmów w poziomie, Canon M50 daje Ci różne możliwości.

Czy mogę livestreamować za pomocą lustrzanki cyfrowej?

Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, budując swoje vlogowe imperium, jest możliwość strumieniowania wideo na żywo. Nie wszystkie lustrzanki cyfrowe umożliwiają nagrywanie i udostępnianie bezpośrednio na platformach mediów społecznościowych, takich jak YouTube, ale Canon EOS M50 Mark II 15-45 ma taką możliwość.

Kompaktowe opcje do vlogowania przygodowego

Ogólnie rzecz biorąc, rozmiar aparatu naprawdę nie jest tak ważny; jeśli możesz uzyskać wszystkie najbardziej pożądane funkcje w większym aparacie typu DSLR, będziesz miał z niego wiele pożytku. Jeśli bierzesz aparat alpinistyczny z drugiej strony i kręcenie filmów dla swojego kanału Alpine YouTube, ultra kompaktowy aparat może być najlepszym wyborem dla Ciebie. To jest, gdzie można chcieć spojrzeć na GoPro Hero 9.

GoPro's Hero 9 jest praktycznie kieszonkowy ma zarówno z tyłu dodaje 1,4-calowy ekran z przodu do kadrowania zdjęć łatwo. Kamery stworzone do akcji i sportów, takie jak CoPro, dają również lepiej wyglądające ujęcia ruchu dzięki stabilizacji wideo HyperSmooth 3.0 i TimeWarp 3.0 speed ramping.

Niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość vlogowania, najlepszym planem jest zrobienie listy niezbędnych funkcji viddeo i aparatu i zrobienie odpowiednich zakupów.