Jak używać zwykłej kamery do wideokonferencji

To było interesujące zobaczyć, jak szybko świat uczynił pivot do spotkań online i meetups nad starym rodzaju w osobie. Osobiście, to czuje się jak na zawsze, odkąd siedziałem w pokoju z grupą ludzi, którzy nie byli moją rodziną! Jeśli czujesz się jak profesjonalista spotkań online w tym momencie, może nadszedł czas, aby uzyskać trochę przygód-up swoją grę spotkań i spróbuj podłączyć aparat do komputera, aby pokazać światu najlepszą możliwą wersję siebie.

Na dobre i na złe, spotkania online stały się nową normą i myślę, że wszyscy staliśmy się trochę bardziej bystrzy w ustawianiu się na czas, więc jest o wiele mniej momentów "John-jesteś tam?". Pomyśl o tym w ten sposób; jesteś teraz nadawcą, jak wskazuje ten artykuł Forbes. I jeśli jesteś na wpływowej pozycji, lub masz nadzieję, że będziesz, posiadanie najlepszego przekazu w "pokoju" może być dla Ciebie ważne.

W tej chwili, zdecydowana większość ludzi będzie po prostu domyślnie do korzystania z kamery na komputerze, ale jest to możliwe, aby podłączyć większość kamer do komputera przez USB i skorzystać z ich dedykowanych możliwości tworzenia obrazu. Jeśli już posiadasz dobrej jakości aparat fotograficzny, szkoda byłoby zostawić go siedzącego tam zbierającego kurz, podczas gdy mógłby on zostać dobrze wykorzystany, przynosząc cię światu w całej twojej lockdown-włosowej chwale!

Niestety nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich, aby użyć aparatu jako kamery internetowej, więc zamierzam uruchomić przez szereg opcji opartych na różnych modelach i producentów. Istnieją również pewne różne wymagania dla użytkowników komputerów PC i Mac, a ja wskażę je po drodze.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jakiego komputera potrzebujesz, aby pracować w domu?

Używanie aparatu firmy Canon jako kamery internetowej

Firma Canon udostępniła niedawno nowe oprogramowanie, które zostało zaprojektowane specjalnie po to, aby umożliwić podłączenie aparatu Canon do komputera i używanie go jako kamery internetowej. Narzędzie EOS Webcam Utility Beta działa z wybranymi aparatami EOS z wymiennymi obiektywami (ILC) i aparatami PowerShot. Program został zaprojektowany tak, aby współpracował na przykład z aparatami EOS Rebel T7, EOS Rebel SL2, EOS M50 i PowerShot G7x Mark III. Niestety nie działa on ze wszystkimi obecnymi modelami Canona, a pełną listę można znaleźć na tej stronie wsparcia technicznego firmy Canon. Po zainstalowaniu oprogramowania wystarczy tylko podłączyć aparat do komputera przez USB i gotowe. Oprogramowanie jest dostępne zarówno dla użytkowników komputerów Mac, jak i PC.

Używanie aparatu Nikon jako kamery internetowej

Nikon również dołączył do grona producentów oprogramowania do obsługi kamer internetowych, oferując narzędzie Webcam Utility, które jest dostępne zarówno dla systemu Windows, jak i iOS. Na stronach z plikami do pobrania podane są wymagania systemowe, na które warto zwrócić uwagę, ponieważ nie wszystkie aplikacje do prowadzenia konferencji internetowych są obsługiwane, a w przypadku urządzeń z systemem iOS nie jest obsługiwana przeglądarka Safari. Również w sekcji "Wymagania systemowe" znajdziesz listę obsługiwanych kamer, która jest taka sama niezależnie od tego, czy używasz komputera Mac czy PC. Instrukcje instalacji są wymienione zbyt, i wyglądają one całkowicie proste.

Jeśli używasz aparatu Nikon, który nie jest kompatybilny z programem Narzędzie kamery internetowej, to możesz spróbować opcji przedstawionych poniżej, w zależności od systemu operacyjnego.

Użytkownicy komputerów PC

Dla użytkowników komputerów PC dostępne są pewne rozwiązania programowe innych firm, które można pobrać i zainstalować. Aby podłączyć kamerę do komputera, potrzebny będzie kabel USB lub HDMI. Kabel HDMI daje najlepsze rezultaty, ale potrzebne jest również urządzenie do przechwytywania wideo, takie jak Wiistar HDMI video capture card. Najtańszym rozwiązaniem jest połączenie dwóch programów: digiCamControl i OBStudio, oba są darmowe i mają otwarte źródła. Łatwiejszą opcją jest SparkoCam, płatna aplikacja, która pozwala używać lustrzanki lub bezlusterkowca Canon lub Nikon jako kamery internetowej. Należy jednak pamiętać, że nie działa ona dla wszystkich modeli! Pełną listę kompatybilnych modeli można znaleźć na stronie głównej SparkoCam.

Użytkownicy komputerów Mac

Użytkownicy komputerów Mac będą musieli pobrać i zainstalować oprogramowanie Ecamm Live lub OBStudio. Możesz być w stanie użyć urządzenia do przechwytywania wideo, takiego jak wspomniany wyżej Wiistar, ale wsparcie dla lustrzanek cyfrowych Nikona jest bardzo ograniczone - jeśli masz D5100 lub D7100, masz szczęście.

Używanie aparatu Sony jako kamery internetowej

Użytkownicy komputerów PC

Jeśli jesteś posiadaczem aparatu Sony i użytkownikiem komputera z systemem Windows 10, możesz użyć najnowszej wersji oprogramowania Sony Imaging Edge Webcam, aby skonfigurować aparat jako kamerę internetową. Z nowym oprogramowaniem jest zgodnych 35 aparatów Sony, w tym nowo ogłoszony A7S III. Aparaty RX100 IV, RX100 V, RX100 VI i RX100 VII są również kompatybilne, jak również RX10 IV. Pełną listę kompatybilnych modeli możecie zobaczyć tutaj. Wszystko, czego potrzebujesz pod względem sprzętowym, to standardowy kabel micro-USB do USB, aby podłączyć aparat do komputera. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z uzyskaniem pasma z aparatu na ekran komputera, spróbuj użyć innego kabla.

Użytkownicy komputerów Mac

Jeśli jesteś użytkownikiem komputerów Mac i chcesz używać kamery Sony jako kamery internetowej, masz tylko jedną dostępną opcję; urządzenie do przechwytywania wideo, takie jak wspomniana wcześniej karta Wiistar capture. Będzie ona działać z każdą kamerą Sony, która ma port wyjściowy HDMI. Poza urządzeniem do przechwytywania wideo będziesz potrzebował kabla micro-HDMI do pełnowymiarowego HDMI. Na plus, ta konfiguracja działa zarówno dla Mac i PC. Wadą jest to, że nie jest szczególnie tani. Ponadto, możesz mieć trudności z zakupem urządzenia do przechwytywania wideo, gdyż tak wiele osób zaczyna korzystać z funkcji strumieniowego przesyłania wideo.

Wykorzystanie aparatu Fujifilm jako kamery internetowej

Użytkownicy Fujifilm, którzy chcą wykorzystywać swoje aparaty fotograficzne jako kamery internetowe mają kilka opcji. Najprostszą opcją jest oprogramowanie Fujifilm Webcam, które można pobrać tutaj. Działa ono jednak tylko z aparatami X-T4, X-T3, X-T2, X-H1, X-T200, X-A7, X-Pro2 i X-Pro3, a także z aparatami GF-X i jest dostępne tylko dla użytkowników komputerów PC. Inną opcją, niezależnie czy jest to Mac czy PC, jest użycie urządzenia do przechwytywania wideo. Użytkownicy komputerów Mac mają również do dyspozycji rozwiązanie oparte wyłącznie na oprogramowaniu. Będziesz potrzebował aplikacji CameraLive i CamTwist, a także będziesz musiał skopiować i wkleić trochę kodu do aplikacji Terminal. To naprawdę nie jest tak skomplikowane, a jeśli jesteś zainteresowany, aby dać mu szansę, proponuję sprawdzić ten film.

CZYTAJ WIĘCEJ: Najnowsze aparaty Fujifilm są skierowane do wszystkich, w tym do Ciebie.

Używanie aparatu Panasonic jako kamery internetowej

Nie ma własnego rozwiązania programowego dla kamer Panasonic, więc jedyną opcją jest podłączenie kamery do komputera za pomocą kabla HDMI poprzez urządzenie do przechwytywania wideo, takie jak Wiistar HDMI video capture card i zainstalowanie oprogramowania do przesyłania strumieniowego, takiego jak OBStudio.

Używanie kamery GoPro jako kamery internetowej

Używanie kamery akcji, takiej jak najnowszy model GoPro Hero8, jako kamery internetowej wymaga urządzenia do przechwytywania wideo, niezależnie od tego, czy używasz komputera Mac czy PC.

Używanie kamkordera jako kamery internetowej

Wiele kamkorderów zostało zaprojektowanych z myślą o strumieniowym przesyłaniu wideo i doskonale nadają się do wykorzystania jako kamery internetowe, zaraz po wyjęciu z pudełka. Firma Sony zamieściła na swojej stronie internetowej pełny artykuł opisujący sposób używania kamery Sony jako kamery internetowej przy użyciu funkcji USB Streaming. W artykule zaznaczono, że nie wszystkie kamkordery Sony są wyposażone w port USB Streaming, a użytkownicy powinni zapoznać się z instrukcją obsługi.

Zaczynam się zastanawiać, czy producenci kamer żałują, że nie uwzględnili w większym stopniu możliwości, że użytkownicy końcowi będą chcieli używać ich kamer jako kamer internetowych. W chwili obecnej wygląda na to, że Canon jest liderem w branży pod tym względem i wykonał fantastyczną pracę tworząc EOS Webcam Utility Beta, który da wielu użytkownikom aparatów Canon prosty sposób na przekształcenie ich aparatów w kamery internetowe.

Dodatkowe akcesoria

Aby ustawić się jako profesjonalista w dziedzinie transmisji strumieniowej, będziesz potrzebował czegoś więcej niż tylko aparatu i opisanej powyżej metody połączenia. Będziesz także potrzebował sposobu na zamontowanie kamery na poziomie oczu, aby zapewnić optymalny widok swoim kolegom ze spotkania. Oczywiście możesz użyć stosu książek, aby wykonać to zadanie, ale sugeruję, abyś poszedł i wybrał odpowiedni statyw. Najlepszą opcją, szczególnie jeśli przestrzeń jest ograniczona, jest użycie małego i lekkiego, elastycznego statywu, takiego jak te od Joby. Są one tak łatwe w użyciu i ustawieniu, a także doskonale nadają się do noszenia ze sobą podczas podróży.

Lepszy dźwięk

Jeśli chcesz przejść na wyższy poziom, możesz dodać zewnętrzny mikrofon, aby poprawić jakość dźwięku w transmisji na żywo. Ten kompaktowy mikrofon Rode VideoMicro ma mnóstwo świetnych recenzji od zadowolonych użytkowników.

Nadawanie lepszego dźwięku naprawdę jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoją obecność w rozmowie wideo, więc zachęcam do zrobienia kilku dalszych badań na ten jeden, niezależnie od kamery, której używasz do przechwytywania wideo.

Źródło światła

Wreszcie, jeśli chcesz uzyskać najwyższe noty za jakość strumieniowego wideo, pomyśl o oświetleniu. Najlepszą domyślną opcją jest oświetlenie okna, ale w zależności od pory dnia i pokoju, którego używasz, nie zawsze może to być praktyczna opcja. Alternatywą jest użycie czegoś takiego jak ten panel świetlny Godox LED. Właściwe źródła światła LED są świetne, ponieważ są naprawdę łatwe w konfiguracji i mogą zrobić tak wielką różnicę. Są one również wydajne, tanie w eksploatacji i bezpieczne w użyciu, ponieważ nie nagrzewają się jak żarówki wolframowe. Zazwyczaj można je zamontować w gorącej stopce aparatu, więc nie potrzebujesz nawet statywu oświetleniowego.

Mam nadzieję, że czujesz się pewniej, używając swojej lustrzanki, bezlusterkowca lub aparatu typu point and shoot jako kamery internetowej. Jeśli masz pytania do mnie, albo jakieś wskazówki lub sztuczki, którymi chcesz się podzielić, proszę, zrób to w komentarzach poniżej!