Twój kompletny przewodnik do uprawy i pielęgnacji palmy kucyka

Szukasz rośliny domowej, która nie wymaga dużych zabiegów pielęgnacyjnych i ma naprawdę wyjątkowy wygląd? Dzięki swojemu zabawnemu, wznoszącemu się ku górze pokrojowi i bulwiastej podstawie, lubiąca światło palma kucykowa nadaje każdej przestrzeni kiczowaty, zabawny charakter. A co najlepsze, w odpowiednich warunkach jest ona całkiem łatwa w uprawie.

Pomimo swojej nazwy, palma kucykowa wcale nie jest palmą. Jest to sukulent pochodzący z Meksyku, dlatego tak dobrze rośnie w słonecznych, suchych warunkach.

W naturze palmy te osiągają nawet do 30 stóp wysokości i obficie obsypują się kremowobiałymi kwiatami, jednak w uprawie domowej są znacznie bardziej kompaktowe.
    Nazwa botaniczna: Beaucarnea recurvata Nazwa zwyczajowa: Palma kucykowa, drzewo słoniowej stopy Rodzaj rośliny: Sukulenty Dojrzałe rozmiary: Do 6 stóp wysokości i 3 stóp szerokości w dojrzałości, gdy uprawiane w pomieszczeniach zamkniętych Ekspozycja na słońce: Jasne, pośrednie światło Rodzaj gleby: Piaszczyste, dobrze odsączone gleby jak kaktus lub mieszanka sukulentów Soil pH: 6,5-7,5 Toksyczność: Nietoksyczny

Palma kucykowa Pielęgnacja roślin

Ponieważ palma kucyka przechowuje wodę w swojej bulwiastej łodydze, będziesz chciał traktować tę roślinę jak sukulenta, którym jest. Pozwól gleby do wyschnięcia całkowicie między podlewania, i zmniejszyć podlewania w miesiącach zimowych, gdy roślina jest coraz mniej światła. Jeśli roślina jest narażona na warunki suszy przez dłuższy czas, jej łodyga będzie się kurczyć, a następnie wypełnić jak wchłania wilgoć, gdy roślina jest podlewana ponownie.

Jeśli chodzi o nawożenie, palmy kucykowe przeżywają okres intensywnego wzrostu każdej wiosny, a następnie oszczędzają energię przez resztę roku. Wczesną wiosną podaj im pojedynczą dawkę standardowego nawozu do roślin domowych rozcieńczonego do połowy, a następnie wstrzymaj się z nawożeniem do następnego roku.

Jeśli u palmy kucykowej pojawią się blade, klapnięte liście, należy stopniowo przenosić roślinę w miejsce o większej ilości światła przez kilka tygodni, aby uniknąć porażenia rośliny.

Najlepsze warunki uprawy dla palmy kucykowej

Wybierz miejsce dla palmy kucykowej, które ma dużo jasnego, pośredniego światła - osiem godzin dziennie jest idealne. Jednak wielu hodowców mają szczęście z tej rośliny w warunkach niższego oświetlenia, zwłaszcza jeśli jest w stanie uzyskać dużo czasu na zewnątrz w słońcu w lecie. Uważaj, aby nie dać mu zbyt dużo bezpośredniego światła słonecznego, choć, jak to może spalić liście.

Palmy kucyki wytrzymują bardzo szeroki zakres temperatur, co jest typowe dla roślin pustynnych. Znoszą noce do 40 stopni i temperatury w ciągu dnia do 90 stopni. Po temperatury nagrzewają się w lecie, jest to świetny zakład do stopniowego aklimatyzacji na zewnątrz, więc może moczyć się trochę słońca na pokładzie, patio, lub ucieczki od ognia. Postępuj zgodnie z wytycznymi dla debugowania przed wniesieniem zakładu z powrotem do wewnątrz w jesieni.

Jak usunąć błędy w roślinach przed wprowadzeniem ich do środka na zimę?

Jak rozmnażać palmy kucyki

Palmy kucykowe nie mogą być rozmnażane przez sadzonki łodygowe lub liściowe, ale dojrzałe okazy czasami wyrastają odrosty, lub młode rośliny, w odpowiednich warunkach. Jeśli palma kucykowa wypuści odrost, możesz go usunąć wiosną, gdy roślina aktywnie rośnie. Poczekaj, aż odrosty osiągną wysokość co najmniej czterech cali, kiedy korzenie powinny zacząć rosnąć pod ziemią,

Co będzie potrzebne?

    Dojrzała roślina z odrostem Mała doniczka Świeża mieszanka dla sukulentów lub mieszanka w równych częściach gruboziarnistego piasku i mieszanki do uprawy doniczkowej Czyste, ostre ostrze Przezroczysta plastikowa torba Proszek hormonu ukorzeniania

Instrukcje:

    Wypełnij pojemnik swoim podłożem do uprawy, a następnie zwilż lekko mieszankę wodą. Delikatnie kopać wokół palmy kucyka offsetu z rękami, aby odsłonić jego podstawę, a następnie użyć ostrego, sterylizowane nóż do cięcia offsetu od rośliny macierzystej poniżej linii gleby. Upewnij się, że obejmuje to wszystkie korzenie, które nowa roślina mogła zacząć wypuszczać. Zanurz odcięty koniec odrostu w hormonie ukorzeniającym, a następnie posadź go w nawilżonym podłożu, lekko popychając go w dół, tak aby odcięty koniec znalazł się poniżej linii gleby, a odrost stał prosto. Umieść nową roślinę w ciepłym miejscu z jasnym, pośrednim światłem i utrzymuj glebę nieco wilgotną, ale nie mokrą. W ciągu zaledwie miesiąca z rośliny zaczną wyrastać korzenie. Gdy zobaczysz nowy wzrost, roślina się ukorzeniła i może być umieszczona w jaśniejszym miejscu. Pielęgnuj ją tak samo, jak dorosłą palmę kucykową.
Jak rozmnażać sukulenty i uprawiać ogród w pomieszczeniach?

Najczęstsze problemy z uprawą

Największą pułapką w uprawie palmy kucykowej jest nadmierne podlewanie, które może spowodować gnicie podstawy i łodygi rośliny. Brązowiejące liście i miękka łodyga są wskaźnikami nadmiernego podlewania, więc jeśli tak się stanie, natychmiast przestań podlewać. Z przedłużonym okresie suchym, roślina może być w stanie odzyskać na własną rękę.

Będziesz także chciał być na poszukiwania pająków, wspólnego szkodnika roślin domowych. Zobaczysz ich charakterystyczne pajęcze sieci, jak również żółte lub brązowe liście. Najszybszym sposobem na usunięcie tych owadów jest spryskanie liści podmuchem letniej wody, np. z prysznica lub spryskiwacza do zlewu. Przykryj doniczkę plastikową torbą, aby uniknąć nadmiernego podlewania rośliny. Można również użyć wilgotnej gąbki, aby usunąć je przez wycieranie w dół góry i dołu każdego liścia ręcznie.

Doniczkowanie i przesadzanie palmy kucyka

Gliniana lub terakotowa doniczka, która pozwala na łatwe odparowanie wody, będzie doskonałym pojemnikiem dla palmy kucyka. Doniczka będzie również określić, jak bardzo roślina kucyk rośnie: Aby wyhodować większą roślinę, zwiększaj rozmiar za każdym razem, gdy przesadzasz. Aby zachować puli tej samej wielkości, po prostu przesadzić z świeżej ziemi sukulenty w tej samej doniczce wielkości.

Czy palma kucykowa jest toksyczna?

Według organizacji ASPCA, palma kucykowa nie jest toksyczna dla kotów i psów. Jest także nietoksyczna dla ludzi.

Jak hodować (i rozmnażać) palmy indoor?