Ten fachowo zaprojektowany dom z basenem jest definicją letnich celów

Dom z basenem może być kapryśną i wszechstronną ucieczką z mnóstwem miejsca na rozrywkę, wieczorne grillowanie i letnie zabawy, ale musi wytrzymać z dziećmi, zwierzętami domowymi i mokrymi strojami kąpielowymi. Projektant Eddie Maestri z Maestri Studio z Dallas ma doświadczenie w projektowaniu komercyjnym, ale zawsze pociągały go projekty mieszkaniowe. Najpierw przebudował swój własny dom, zanim w 2008 roku założył Maestri Studio, firmę zajmującą się kompleksową architekturą i projektowaniem wnętrz.

"Wykonujemy wiele dużych przebudów i nowych konstrukcji. Jesteśmy dość wszechstronni, jeśli chodzi o nasze projekty, wykonujemy wszystko od tradycyjnych po nowoczesne" - mówi.

W ramach jednego z ostatnich projektów Maestri przebudował dom w Heath w Teksasie, na wschód od Dallas, nad jeziorem Ray Hubbard. Dom, o imponującej powierzchni 7000 stóp kwadratowych, został zbudowany w latach 80-tych dla byłej Miss Teksasu i znajduje się na około trzech akrach. "Na działce znajduje się dom główny, dom z basenem i domek dla gości, nachylone w stronę wody" - dodaje.

Projekt: Maestri Studio; fot: Jenifer McNeil Baker

Rodzina, para z dwójką dzieci, która będzie używać domu jako głównego miejsca zamieszkania, chciała przeprowadzić kompletny remodel, aby zmaksymalizować widoki z domu na wodę, otworzyć kuchnię, formalną jadalnię i salon oraz zaktualizować umeblowanie.

"Dom był w zasadzie nietknięty od czasu jego wybudowania" - mówi. "To było uchwycenie czasu z kilkoma fajnymi pozostałościami mebli, ale wymagałoby to dużo pracy, aby być na bieżąco i spełnić cele właściciela domu".

Dom przy basenie również był całkowicie nietknięty, ale Maestri dostrzegł potencjał w jego unikalnym, inspirowanym Japonią stylu i zakrzywionym umiejscowieniu wokół basenu. Klienci, którzy teraz często używają domu przy basenie na rodzinne wieczory z filmami i grami, uwielbiają szykowną niebieską, czarną i białą paletę barw oraz dużą przestrzeń do zabawy.

Projekt: Maestri Studio; Zdjęcie: Jenifer McNeil Baker

"Chcieliśmy, aby był przedłużeniem głównego domu i uzupełniał jego styl" - mówi.

Tak więc Maestri wybrał tapetę Christian LaCroix for Designs Guild we wzór, który "przywołuje wodę, ale wygląda na inspirowany Azją", wzór, który spodobał mu się tak bardzo, że w końcu użył go w biurze Maestri Studio, a także żyrandol France and Sons, odważną niebieską farbę Sherwin Williams o wysokim połysku, stół do ping ponga, tarczę do gry w rzutki i siedzenia z tkanin, które wytrzymują działanie wody i chloru.

Projekt: Maestri Studio; fot: Jenifer McNeil Baker

Podłoga, która jest wodoodporną płytką winylową od Horizon Tile, mającą imitować drewno, to sprytny zabieg. Blaty Caesarstone, mosiężne okucia, zabawny mozaikowy backsplash wykańczają przestrzeń o powierzchni 1,100 stóp kwadratowych.

Projekt: Maestri Studio; Zdjęcie: Jenifer McNeil Baker

Jeśli chodzi o projektowanie własnego domu z basenem, Maestri uważa, że zawsze powinna być w nim swobodna jadalnia, miejsce do spędzania czasu i rozmów, ale także element zabawy. Nie wybieraj tkanin, które są cenne, zdaj sobie sprawę, że rozlane płyny i bałagan będą się zdarzać, i uwzględnij obszary przerw dla dalszej rodziny i dzieci. "Wszechstronność jest również bardzo ważna" - mówi.

Dom z basenem powinien być elastyczny, aby można go było wykorzystywać na różne okazje, jak pokazuje ten projekt.

Sarah Sherman Samuel odnowiła ten dom na wschodnim wybrzeżu, korzystając z najnowszej linii Semihandmade