Napisaliśmy Twój kompletny przewodnik po pomiarach okien na zasłony

Ze wszystkich dekoracyjnych akcentów, które dodajesz do pokoju, zasłony mogą być jednym z najważniejszych - pomyśl o nich jak o ozdobnej ramie obrazu, w której widok za oknem jest sztuką. Choć ich styl jest z pewnością ważny, zasłony są również funkcjonalne, kontrolując ilość naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia i pomagając regulować temperaturę i przepływ powietrza. A jeśli zasłony mają sprawić, że twój pokój będzie wyglądał dobrze i wykonywał swoją pracę prawidłowo, muszą pasować idealnie, dlatego zawsze powinieneś zmierzyć swoje okna przed zakupem zabiegów okiennych. Oto jak to zrobić.

Najlepsze miejsca, w których można znaleźć stylowe zasłony wysokiej jakości online

Czego potrzebujesz

Zanim zmierzysz zasłony i firany, upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia i zasoby, aby proces ten był jak najprostszy. To zapewni, że Twoje pomiary będą dokładne i efektywne. Oto przedmioty, które powinieneś mieć pod ręką, zanim zmierzysz swoje okna na zasłony:

  • Taśma miernicza
  • Stołek (i, najlepiej, ktoś, kto cię zauważy dla bezpieczeństwa)
  • Ołówek z gumką
  • Taśma maskująca

Krok pierwszy: Zainstaluj i zmierz swój drążek do zasłon

Jeśli nie masz jeszcze istniejącego karnisza, musisz najpierw zdecydować, gdzie go zamontować i jakiego sprzętu będziesz potrzebować, aby wykonać tę pracę. Karnisze są trzymane w górę z uchwytami, które mogą być wystarczająco proste, aby praktycznie zniknąć, lub mogą być ozdobne i dekoracyjne.

Większość zestawów prętów i wsporników jest sprzedawana ze szczegółowymi instrukcjami montażu i upewnij się, że nie wyrzucisz ich przypadkowo! Nieprawidłowo zainstalowane wsporniki mogą wyrwać się ze ściany pod ciężarem ciężkich zabiegów okiennych, jak zasłony, i mogą wymagać dodatkowego sprzętu montażowego, jak kotwy ścienne.

Styl twoich zasłon będzie informował jak wysoko powiesić twój pręt. Na przykład, falbany i zasłony tag-top zazwyczaj wieszają przynajmniej osiem cali nad górną krawędzią ramy okna, podczas gdy proste cienie i zasłony rod-pocket mogą być wieszane tak nisko jak cztery cale.

Tworzyć iluzję wysoki sufity, instaluje twój zasłonowego prącia właśnie below dokąd ściana spotyka sufit.

Użyj swojej taśmy mierniczej i ołówka, aby zaznaczyć, gdzie będziesz instalować wsporniki; jeśli wolisz nie pisać bezpośrednio na ścianach, użyj kawałka taśmy maskującej. Trzymaj swój karnisz płasko przy ścianie pomiędzy nimi i użyj poziomu, aby upewnić się, że będzie on prosty, zanim zaczniesz wiercić otwory w ścianie. (Po zawieszeniu, użyj poziomu, aby sprawdzić to ponownie, tak na wszelki wypadek).

Po wsporniki są zainstalowane, dostosowanie szerokości karnisza tak, że rozciąga się poza boki okna, więc zasłony mają miejsce do zbierania, gdy otwarte. Dla lekkich zabiegów okiennych, opuszcza overhang przynajmniej sześć cali na każdej stronie; dla obszerniejszych zasłon i draperii, 12 cali.

Krok drugi: Oblicz szerokość zasłony

Po zawieszeniu, zmierz pręt kurtyny koniec do końca z metalową taśmą mierniczą; jeśli pręt ma ozdobne finały na każdym końcu, nie uwzględniaj ich w pomiarze. Następnie pomnóż tę liczbę przez dwa; ponieważ zasłony zbierają się, będziesz potrzebował tych, które są co najmniej dwa razy tak szerokie jak twoje okno. Pomnóż przez trzy, jeśli twoje zasłony są wispy lub sheer, lub jeśli chciałbyś, aby twoje zasłony miały pełniejszy, bardziej dramatyczny wygląd.

Panele zasłonowe są zazwyczaj sprzedawane jako pojedyncze panele, a nie pary, więc przed zakupem sprawdź, czy wybrane przez ciebie zasłony są w zestawie dwóch lub czy będziesz musiał kupić wiele paneli, aby zakryć swoje okno. Większość gotowych do zawieszenia paneli zasłonowych występuje w trzech szerokościach: 44 cale, 66 cali lub 90 cali.

Ta przyjazna dla milenialsów marka sprawia, że niestandardowe zasłony okienne są łatwe i niedrogie.

Krok trzeci: Zmierz długość zasłony

Gdy już obliczyłeś swój pomiar szerokości, zdecyduj, czy chcesz, aby twoje zasłony spadły na parapet, podłogę lub gdzieś pomiędzy. Zaznacz to miejsce ołówkiem lub taśmą maskującą. Zmierz odległość od karnisza do oznaczenia.

Gotowe do zawieszenia zasłony zazwyczaj występują w trzech długościach: 84 cale, 96 cali lub 108 cali. Zakup panele, które są dłuższe niż pożądana długość; i obszyj je agrafkami, żelazkiem na taśmie do obrębiania lub maszyną do szycia.

Don't Get Hung Up on Buying Curtains: Oto 33 typy, które powinieneś znać