12 przyjaznych dla budżetu sposobów, aby Twój dom stał się wyjątkowo przytulny tej zimy

Nadszedł sezon na bycie przytulnym! Wraz ze spadającymi temperaturami i opadającymi płatkami śniegu, nie ma lepszego momentu w roku, aby zakopać się w zaciszu swojego domu i spędzić kilka miesięcy na hibernacji. Zanim to zrobisz, zebraliśmy 12 zaaprobowanych przez ekspertów sposobów, dzięki którym Twój dom stanie się przytulny tej zimy, a które nie kosztują fortuny.

Wykorzystaj wszystko, co z faux Sherpa

World Market Krzesło Faux Sherpa w kolorze kości słoniowej $280 Sklep

Nic nie krzyczy przytulny styl zimowy jak faux sherpa. "Ta tkanina jest teraz bardzo modna, co oznacza, że łatwo jest znaleźć poduszkę, krzesło, sofę, a nawet kanapę w tym niesamowicie miękkim i przytulnym materiale" - wyjaśnia Caitie Smithe, projektantka z Chicago z Walter E. Smithe.

Podrzuć poduszki

The Inside Poduszka, Bordeaux Velvet $55 Sklep

Nic nie brzmi tak przytulnie jak obfitość poduszek, wskazuje Christiane Lemieux, współzałożycielka i dyrektor generalny The Inside. "Nie bój się mieszać wzory i grać z drukiem - piękno jest to, że mogą one być łatwo i niedrogo zamienione w i ze zmianą pór roku," wyjaśnia. "Niezależnie od tego, czy leżysz przy kominku, czy przytulony na kanapie, nie ma nic takiego, jak bycie otoczonym przez kawałki, które sprawiają, że czujesz się dobrze zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz".

Dodaj ekstra delikatną pościel

Brooklinen Heathered Cashmere Core Sheet Set $279 Sklep

Nic nie krzyczy "przytulnie" jak wspaniały zestaw pościeli i wygodne poduszki. "Jeśli jest coś, na co warto wydać pieniądze, to miejsce, w którym śpisz każdej nocy!" - mówi Smithe. Oprócz materaca, Smithe sugeruje pościel o wysokiej liczbie nitek i wyjątkowo wygodne poduszki. "To nie tylko poprawi sposób, w jaki śpisz, ale także poprawi twoje dni!".

Nie zapomnij o narzucie

Brooklinen Pure Wool Throw $189 Sklep

Jednym z najprostszych sposobów, aby przytulić swój dom do sezonu jest układanie tekstyliów. "Uwielbiam dodawać narzutę do podnóża mojego łóżka i traktować siebie do nowego prawie każdego roku," David M. Bazner, projektant wnętrz. Wyjaśnia, że szuka ich w taki sam sposób, w jaki szuka przytulnego kardiganu. "Wiem, że będę go nosić prawie codziennie od grudnia do nowego roku - coś modnego, ale praktycznego". Lemieux sugeruje również inwestowanie w przytulne koce i wybieranie luksusowych tekstur. "Nałóż na siebie kaszmirowy koc, aby mieć gwarancję, że już niedługo nie będziesz wychodzić na zewnątrz" - mówi.

Dodaj kilka wykładzin podłogowych

IKEA RENS Sheepskin $30 Sklep

Najlepszym sposobem na ocieplenie zimnych drewnianych podłóg jest dodanie wielu przytulnych dywaników i wykładzin - i nie myśl, że musisz trzymać się jednej faktury. "To okazja, aby sprawić, że Twoim stopom będzie cieplej i wprowadzić do domu kolor, wzór i miękkość," mówi Smithe. W zimie, dodając kilka małych dywaników z owczej skóry, możesz naprawdę sprawić, że Twoja przestrzeń stanie się przytulna na kolejnym poziomie.

Ubierz nagie stoliki

Anthropologie Zestaw serwetek $32 Sklep

Kolejną przyjazną dla budżetu sztuczką jest ozdobienie stołu - jednego z najbardziej pomijanych płócien dla inspirującego designu - według Lemieux. "Jest coś niesamowicie przytulnego w zebraniu ludzi, których najbardziej kochasz, wokół stołu w najbardziej znaczącym miejscu".

Dostosuj swoje oświetlenie

Brilli Wind Down 2700K LED A19 Light Bulbs, pakiet 4 $30 Sklep

Oświetlenie może mieć ogromny wpływ na Twój nastrój, więc należy wziąć to pod uwagę przed wkręceniem żarówek. Marka oświetlenia wellness o nazwie Brilli niedawno uruchomił Brilli Wind Down żarówki, które symulują miękką poświatę naturalnego światła wieczornego minus zakłócające niebieskie światło, które mogą kolidować z spokojnego snu. Te żarówki mogą być używane w dowolnym miejscu w domu, gdzie chcesz uzyskać otoczenie, które pomoże Ci się zrelaksować, odprężyć i przygotować do snu.

Let There Be (Candle) Light!

Crate & Barrel Mosiężny kandelabr kominkowy $80 Sklep

Innym sposobem na ocieplenie każdej przestrzeni są świece. "Jeśli masz miejsce na świece, można zgrupować świece na ładnej tacy i mieć ruchomy kominek," sugeruje Noel Gatts Założyciel Beam + Bloom Interiors. "Ambiance światła ognia nie może być pobity".

Świece są również świetnym sposobem na udekorowanie niedziałającego kominka, dając złudzenie ognia.

Wybierz przytulny zapach

Anthropologie Capri Blue Primrose Candle $30 Sklep

Wdychanie słodkich zapachów zimy może stworzyć przytulną scenerię. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na aromatyczną świecę, dyfuzor olejków eterycznych, szyszki sosnowe, czy inne pachnące przedmioty dekoracyjne, wybierz pocieszający zapach, który dotrzyma Ci towarzystwa w zimne noce.

Wprowadź kilka melodii

Google Nest Hub z Asystentem Google $90 $70 Sklep

Wraz z zapachem, dźwięk jest kolejnym często zaniedbywanym elementem w domu, według Noel Gatts Założyciel Beam + Bloom Interiors. "Inteligentne głośniki, takie jak Google Home, są niedrogie i pozwalają na odtwarzanie ulubionych utworów w całym domu", mówi Gatts.

Wnieś do domu to, co na zewnątrz

Bloomscape Fiscus Altissima $150 Sklep

Rośliny w ładnych doniczkach i są doskonałym sposobem, aby dodać charakter i komfort do domu bez ogromnych tagów cenowych, mówi Gatts. "Możesz użyć ich do symetrii flankowanie kominka lub kawałek mebli, lub można zrobić małe pęczki lub gromadzenia ich w rogach, aby dodać wysokość i ciepło," mówi. Dodatkowy bonus? Oczyszczają powietrze, uspokajają zmysły i tworzą trochę bujne środowisko we wnętrzu.

Nie zapomnij o ostatniej warstwie siebie

Powstanie Artefaktów Pudełko z mosiądzu i drewna $55 Sklep

Ponieważ dom jest tam, gdzie serce, najprzytulniejsze przestrzenie są wypełnione kawałkami ciebie. "Dodatki i ostatnia warstwa mogą być najlepszym sposobem na opowiedzenie swojej osobistej historii" - mówi Kellie Sirna, współzałożycielka Studio 11 Design. Sugeruje ona znalezienie kawałków i akcentów, które są lokalne do nostalgicznych miejsc lub zbieranie sztuki i drobiazgów z miejsc, które odwiedzasz, może dać pokojowi spersonalizowane poczucie, którego szukasz.

42 niezawodne sposoby na to, by Twój salon stał się przytulny