Zapowiedź aparatu Fujifilm Instax Mini 40

Jeśli kochasz klimat vintage towarzyszący fotografowaniu na prawdziwej kliszy, to nowy aparat Fujifilm Instax Mini 40 jest aparatem natychmiastowym Fujifilm Instax dla Ciebie. Wyposażono go w zaktualizowane ustawienia ekspozycji na światło oraz specjalistyczny tryb selfie, a jego unikalne wykończenie przypomina fakturę skóry w stylu vintage.

Ten unowocześniony aparat natychmiastowy zapewnia kremowe, wysokiej jakości rezultaty, które znasz i kochasz z Fujifilm, ale w nowej odsłonie. W Mini 40 zobaczysz bardziej równomierne naświetlenie niż kiedykolwiek wcześniej w linii vintage Fujifilm Instax.

Aparat natychmiastowy Fujifilm Instax 40

Nowy aparat Instax Mini 40 jest unowocześnioną wersją aparatu Fujifilm Instax Mini 90 o wyglądzie vintage. Modele te wprowadzają do linii aparatów natychmiastowych marki klimat retro, a ich wykończenie jest bardziej luksusowe niż w przypadku innych modeli tej marki. Pokryte kamyczkową sztuczną skórą, te inspirowane stylem vintage modele są łatwiejsze do trzymania i mają bardziej poważny wygląd niż ich pastelowe, bąbelkowe odpowiedniki.

Linia Mini polega na uchwyceniu "mini momentów" w celu uzyskania dużego efektu. Ten model nie jest wyjątkiem. Charakteryzuje się on prostymi elementami sterującymi, automatycznymi nastawami i jest kompatybilny z filmami natychmiastowymi Mini o wymiarach 62mm × 46mm, co pozwala na szybkie i łatwe fotografowanie w miarę upływu czasu.

Unowocześniony tryb selfie Fujifilm

Fujifilm ostatnio zaktualizowało swój tryb selfie, więc długoletni użytkownicy mogą zauważyć poprawę, gdy porównają swój aparat Mini 40 ze starszymi modelami. Tryb selfie sterowany jest jednym dotknięciem na wysuwanym obiektywie aparatu Fujifilm Instax Mini 40. Aby skorzystać z trybu selfie, naciśnij przycisk zasilania aparatu, by wysunąć obiektyw. Następnie delikatnie pociągnij za tubę obiektywu, by przełączyć go w tryb selfie.

Tryb selfie w tym aparacie jest świetny do robienia zdjęć sobie i znajomym, co jest jeszcze łatwiejsze dzięki wbudowanemu, wypukłemu lusterku selfie. Jest on jednak również doskonały do innych ujęć z bliska, z odległości od 0,3 do 0,5 m. W połączeniu ze zaktualizowaną funkcją automatycznej ekspozycji tego modelu, możesz uzyskać doskonałe rezultaty na każdym zdjęciu - nawet przy zbliżeniach. Aktualizacja ułatwia unowocześnienie wyglądu Twoich ulubionych wspomnień, od zdjęć typu selfie podczas największych przeżyć po winiety ulubionych miejsc.

Jak Mini 40 wypada w porównaniu do starszych aparatów Fujifilm

Fujifilm Instax Mini 40 jest najbardziej podobny do modelu Instax Mini 11. Oba aparaty mają identyczne specyfikacje techniczne, a ich wygląd (portretowy, z przednim spustem migawki, lampą błyskową i wizjerem skupionymi w górnym rogu) jest w dużej mierze taki sam. Różnią się natomiast obudową zewnętrzną i wagą produktu. Modele Mini 11 w pastelowych kolorach, wykonane z matowego plastiku, ważą 293 g. Pokryty sztuczną skórą model Mini 40 waży 330g.

Podobnie jak Mini 11, Mini 40 posiada funkcję automatycznej ekspozycji, która doskonale łączy się z trybem selfie. Ta automatyczna ekspozycja współpracuje z wysokowydajną lampą błyskową aparatu, pomagając uzyskać jaśniejsze i bardziej zrównoważone zdjęcia. Elektroniczna migawka działa w zakresie od 1/2 s do 1/250 s, by rozjaśnić ciemne tło, a zarówno migawka jak i lampa błyskowa automatycznie dostosowują się do warunków oświetleniowych otoczenia.

O tej aktualizacji ekspozycji pisałem w mojej recenzji Fujifilm Instax Mini 11, gdzie można zobaczyć o ile lepiej wypadł w porównaniu z aparatem Instax Mini 9. Unowocześniona konstrukcja lepiej niż poprzednie modele doświetliła mi tło za pomocą czasu migawki i lampy błyskowej, a efektywny zasięg lampy błyskowej wynosił od 0,3m do 2,7m. Aparat uchwycił również wyraźniejszy pierwszy plan, co czyni go idealnym wyborem, jeśli chcesz podnieść poziom swojej gry w fotografię natychmiastową.