Zobacz szaloną spiżarnię Kourtney Kardashian.

Khloé Kardashian zazwyczaj kradnie światło reflektorów za swoje umiejętności organizacyjne na najwyższym poziomie, ale nowe zdjęcia spiżarni Kourtney ujawniają, że starsza siostra również ma talent do przechowywania.

W artykule dla swojej tytułowej strony internetowej, Kourtney wyjaśnia, że jej zainteresowanie organizacją zaczęło się, gdy urodziła swojego pierwszego syna, Masona. "Sposób, w jaki organizuję moją spiżarnię, jest częściowo dlatego, że lubię, jak to wygląda, ale także dlatego, że przechowywanie żywności jest ważne dla twojego zdrowia", mówi gwiazda rzeczywistości. "Kiedy miałem Masona, naprawdę zaangażowałem się w badania nad najbezpieczniejszym sposobem przechowywania żywności (i serwowania jedzenia, dlatego używam tylko talerzy i kubków ze stali nierdzewnej dla dzieci)". Rezultat? Nienaganna, dobrze zorganizowana przestrzeń, która wygląda prosto z Whole Foods.

1. Trzymaj zdrową żywność w zasięgu ręki

Każdy przedmiot ma w spiżarni swoje określone miejsce do przechowywania. "Wyłożyłam spiżarnię przemysłowymi regałami i półkami ze stali nierdzewnej. Zawsze trzymam zdrowe przekąski na dolnej półce, aby dzieci mogły je dosięgnąć" - mówi.

2. Oznaczaj spód słoików

"Staram się unikać posiadania plastiku w domu, więc kiedy dostajemy nowe płatki śniadaniowe, ryż, ziarna, cukier lub mąkę, przelewam wszystko do tych szklanych słoików" - mówi Kourtney. "Ponieważ żywność może wchłaniać szkodliwe toksyny z przechowywania w plastikowych pojemnikach, trzymam w domu duży zapas naczyń ze szkła i stali nierdzewnej".

Zanim wyrzuci plastikowe opakowania, Kourtney notuje datę ważności, dzięki czemu wie, kiedy wymienić żywność. "Umieszczam naklejki na spodzie każdego pojemnika z etykietą daty ważności, dzięki czemu mogę mieć pewność, że spiżarnia jest zawsze zaopatrzona w świeże jedzenie" - mówi. "Używam też etykieciarki P-Touch, aby wyraźnie oznaczyć każdy szklany słoik".

3. Zainwestuj w pasujące do siebie kosze

"Tkane kosze z włókna to świetny sposób na utrzymanie chipsów, małych torebek, butelek i zapasów do pieczenia w porządku" - mówi Kourtney. Używa koszyków z West Elm, aby "ujednolicić wygląd przestrzeni i nadać całej spiżarni naprawdę czysty klimat".

"W tych koszach trzymamy zapas, a wszystkie są oznaczone etykietami w sekcjach: słone przekąski, słodkie przekąski, śniadanie, przyprawy, przyprawy & oleje, przyprawy, materiały do pieczenia (z cukrem, mąką, itp.) i herbata. Trzymam też jedną wypełnioną folią, papierem woskowym, folią plastikową i różnymi rozmiarami torebek do wielokrotnego zamykania."

West Elm Metallic Woven Storage Basket $35 Sklep