Ten dom w Teksasie udowadnia, że nawet budowle specjalne mogą być niewiarygodnie jedyne w swoim rodzaju.

Okolica Bouldin Creek w Austin obejmuje mnóstwo stylów architektonicznych, od nowych supernowoczesnych domów do domków na drzewie, które leżą wśród starych dębów, do eklektycznych, oldschoolowych parterów, które są prawdziwym odzwierciedleniem słynnego powiedzenia miasta "Keep Austin Weird".

Pewna para, która kupowała dom wakacyjny w tej okolicy, miała nadzieję wcielić się w kulturę społeczności, połączyć swoją miłość do macierzystej uczelni, Uniwersytetu Teksańskiego, i sprawić, że ich spec-budynek będzie jedyny w swoim rodzaju. Projektantka Christina Simon z Mark Ashby Design została zatrudniona w 2019 roku, aby ukończyć aktualizacje kosmetyczne plus pełny projekt wnętrza w ciągu zaledwie czterech miesięcy, w sam raz na rozpoczęcie sezonu piłkarskiego.

Co to jest dom budowany według specyfikacji?

Dom spec build to nowy, gotowy do wprowadzenia się dom budowany przez budowniczych domów w całym kraju. Te prefabrykowane domy są atrakcyjne dla właścicieli domów, którzy nie chcą czekać na budowę, aby się wprowadzić.

Właściciele domu wiedzieli, że chcą być blisko tętniącej życiem dzielnicy handlowej South Congress Avenue i zostali przyciągnięci do domu, ponieważ jest to idealny układ dla rozrywki. Po wejściu do South Austin Pied-a-terre znajduje się duży dziedziniec, basen, otwarty salon, jadalnia i kuchnia, podczas gdy główna sypialnia, która jest teraz wypełniona różnymi spokojnymi odcieniami niebieskiego, jest uniesiona ponad koronami drzew.

Clay Grier

Dla projektanta dyrektywa była prosta: wypełnić dom kolorowym, teksturowym wzorem oraz subtelnymi akcentami palonego pomarańczu UT. Ponadto, klienci chcieli zainwestować i unowocześnić dom, co było łatwe do zrobienia z tapetami, zmieniając programowanie i stając się kreatywnym, według Simona.

"Weszliśmy i całkiem odnowiliśmy wszystko," mówi, podczas gdy paleta błękitów, zieleni, terakoty i skóry uzupełniła odważne pomarańczowe akcenty.

Clay Grier

Choć dom miał w sobie mnóstwo uroku, potrzebował ręki projektanta. W kuchni Simon i jej zespół usunęli górne szafki, zastępując je otwartymi półkami i neutralnymi kafelkami z fakturą, dzięki czemu kuchnia zyskała bardzo potrzebny, rozjaśniający lifting.

W barze, który pierwotnie był pomieszczeniem gospodarczym i pralnią, Simon stworzyła dodatkową przestrzeń rozrywkową, pełną kolorów dzięki niebiesko-zielonemu backsplashowi z płytek, malowanym szafkom i skórzanym okuciom. Zasłony Schumacher ukrywają pralkę i suszarkę, które znajdują się za nimi.

Clay Grier

Oprócz jasnej palety barw, sztuka była integralną częścią projektu, a Simon miał przyjemność współpracować z Alexis Armstrong Art Consulting.

"Wybrałem się do niej, ponieważ znajduje ona mieszankę dzieł inwestycyjnych, które wspierają młodych, wschodzących artystów, ale będą miały wartość retencyjną" - mówi Simon. "Jest doskonała w wyszukiwaniu rzeźb i pomaganiu mi w doborze odpowiedniej mieszanki".

Ptaki 3D, które natychmiast nawiązują do zabawnego charakteru reszty domu, są wykonane z uszkodzonych płyt LP, podczas gdy zdjęcie oceanu zostało zrobione przez partnera Simona, fotografa Claya Griera, gdy oboje byli we Włoszech.

Clay Grier

"Uwielbiam pomarańczowo-czerwone pnie, a kiedy powiedzieli, że chcą wesołego letniego domu, od razu o tym pomyślałam" - mówi. Ponadwymiarowe dzieło Iana Davenporta stanowi piękny, podniosły moment w jadalni, podczas gdy dzieło męża Alexis Armstrong znajduje się w łazience.

Clay Grier

Pragnienie pary o zabawnym, nieoczekiwanym domu zostało zrealizowane poprzez unikalną sztukę, jak również decyzje projektowe widoczne w bardziej prywatnych przestrzeniach mieszkalnych. Główna łazienka, która zdaniem Simona przeszła największą transformację, została wyposażona w naturalne dębowe i niestandardowe umywalki, a także okucia z J&L Hardware Studio, podczas gdy w głównej sypialni wykorzystano zarówno wysokiej klasy, jak i bardziej swobodne elementy, w tym łóżko na zamówienie obite tkaniną Kelly Wearstler, draperię ścienną i plecione lampy wiszące.

"Klienci nalegali na pomalowanie ścian i chcieli, aby ta przestrzeń była zabawna" - wspomina.

Clay Grier

Sypialnia gościnna, miejsce, w którym palony pomarańcz błyszczy najbardziej, posiada sitodrukową tapetę z Austin's Supply Showroom, która według klientów przypomina im o teksańskich Longhornach, oraz łóżko tapicerowane w kolorze rdzy.

"Gdybym mogła mieć teraz jakiekolwiek łóżko, byłoby to właśnie to", mówi projektantka. Jego kolor, faktura i klasyczny kształt nadają pomieszczeniu charakter.

Clay Grier

Ukończony przed kwarantanną, dom stał się teraz spokojną i radosną przystanią.

Tęczowo zabarwiony dom w Austin to idealne schronienie dla jednej kreatywnej pary