Projektanci wnętrz nigdy nie płacą pełnej ceny za meble

Jeśli jest coś, co kochamy bardziej niż podróże, to jest to lot gdzieś na zakupy. To niezawodna kombinacja. Nie zrozum nas źle. Uwielbiamy wakacje na odległych plażach lub w cudach natury na całym świecie, ale znaleźliśmy nowe doświadczenie, które każdy miłośnik designu musi wpisać na swoją listę: zakupy w stylu vintage i na bazarach na całym świecie. Podczas gdy my uwielbiamy szukać rzadkich znalezisk na Chairish, eBay, 1stDibs, a nawet Craigslist, nie ma nic lepszego niż dreszczyk emocji związany z polowaniem, a to uczucie, kiedy znajdujesz unikalny skarb wśród śmieci jest bezcenne - zwłaszcza, gdy zapłaciłeś za niego grosze.

Więc, gdzie dokładnie możemy odkryć te ukryte skarby i unikalne ciekawostki? Aby się tego dowiedzieć, zwróciliśmy się do naszych ulubionych projektantów wnętrz, którzy łaskawie podzielili się swoimi ulubionymi pchlimi targami, mało znanymi butikami i sekretnymi antykwariatami na całym świecie oraz opowiedzieli historie kryjące się za ich cennymi znaleziskami. Weź przykład z Nate'a Berkusa i spraw, aby Twoje następne wakacje były wycieczką do jednego z tych sklepów lub targów na całym świecie.

Ohara Davies-Gaetano, założycielka ODG Interiors

Ohara Davies-Gaetano mówi: "Jednym z moich ulubionych jest niedzielny targ w L'Isle Sur la Sorgue. Jak wiele innych rynków, ten jest pełen lokalnej żywności i wyrobów rzemieślniczych, ale na jego obrzeżach znajdują się mali sprzedawcy antyków. Mam obsesję na punkcie zabytkowych okuć do drzwi i niektóre z moich ulubionych sprzętów znalazłam właśnie na tym targu. Jest też kilku sprzedawców, którzy mają niesamowite ilości starych książek o sztuce, które lubię kolekcjonować. W tym mieście jest też wiele małych sklepików, a podczas ostatniej wyprawy na zakupy kupiłam to wspaniałe antyczne łóżko do pokoju naszego małego chłopca."

"Dorastałam w Nowym Jorku, ale mieliśmy weekendowy i letni dom w zachodnim upstate New York. Nasz dom był wypełniony amerykańskimi antykami, a my spędzaliśmy nasze lata na polowaniu na wspaniałe przedmioty. Pokaz antyków w Madison-Bouckville był zawsze jednym z moich ulubionych doświadczeń zakupowych w lecie. Przez lata, znaleźliśmy wiele wspaniałych skarbów na tych targach, ale jeden z kawałków, które ceniłem najbardziej był zabytkowy amerykański kredens pie, że używaliśmy do przechowywania wszystkich naszych naczyń w jadalni. Stan szafki był kiepski, kiedy ją kupiliśmy, więc moja babcia rozebrała ją na części i odrestaurowała".

"To nie jest ukryty sekret, że pchle targi w Paryżu są moimi ulubionymi w całym czasie. Przez lata znalazłam więcej niesamowitych przedmiotów w Les Puces niż gdziekolwiek indziej. Podczas ostatniej wycieczki natknęłam się na ten niesamowity XVIII-wieczny gobelin, który w pewnym momencie został rozdarty i naprawiony w dość prymitywny sposób za pomocą płóciennej łaty. Znalazłam coś tak abstrakcyjnego w tej prymitywnej naprawie i zakochałam się w zestawieniu precyzyjnego piękna Aubusson z abstrakcją naprawy. Czekam na przybycie tego dzieła, aby móc powiesić je w moim biurze.

"Innym ulubionym projektem Les Puces był zakup zabytkowego obrazu olejnego, który trafił do domu klienta w Dana Point. Obraz przedstawiał morze podczas sztormu, a piękna nastrojowość i pewien sposób, w jaki uchwycono światło, poruszył mnie i nadal mnie porusza, kiedy go widzę".

"Kiedy muszę lecieć z powrotem na wschód, staram się zaplanować moje podróże wokół miesięcznego rynku w Scott's Antique Market. Kupiłem wiele w Scott's przez te wszystkie lata. Jednym z moich znalezisk, które się wyróżnia, jest para stołów. Podstawy zostały wykonane z antycznych pozostałości architektonicznych, a blaty zostały nowo wykonane z cyzelowanego kamienia kopalnego i metalu. Użyłam tego stołu w projekcie, który był opisany w House Beautiful dwa lata temu. Kiedy wracam i patrzę na zdjęcia tego pomieszczenia, zawsze zakochuję się w tych stołach na nowo."

Tom Stringer, założyciel Tom Stringer Design Partners

Tom Stringer radzi: "Jeśli znajdziecie się w Wenecji, we Włoszech, koniecznie musicie odwiedzić targ antyków w Campo San Maurizio. Ten renomowany targ (założony w 1970 roku) odbywa się tylko w cztery do pięciu weekendów w roku, więc zaplanuj swoją podróż odpowiednio. Jest to skarbnica antyków i drobnych akcesoriów. Ja kupiłam fajne zdjęcia od lokalnych artystów, a także zabytkowe oleje."

Jest to również świetne miejsce na zakup zabytkowych sreber Buccellati.

"Podczas mojej ostatniej podróży do Dżakarty, wybrałam się na słynny pchli targ na ulicy Jalan Surabaya. Od lat 70-tych ten pchli targ na świeżym powietrzu rozciąga się na długiej drodze z maleńkimi straganami o wymiarach 10' x 15' zapchanymi antykami, sztuką, rzeźbami i oprawami oświetleniowymi. Wędrując od straganu do straganu, można zobaczyć antyki z całego świata, ale głównie z różnych prowincji Indonezji. Zgromadziłem wspaniałą kolekcję zabytkowych tkanin batikowych, a także bardzo ciekawe lalki cieniowe."

Tim Campbell, założyciel Studio Tim Campbell

Tim Campbell powiedział MyDomaine: "Dwa z moich ulubionych sklepów znajdują się w Toguna Arts & Crafts w Holandii. Jest to hurtownia i punkt sprzedaży detalicznej, który współpracuje z lokalnymi rzemieślnikami z całej Afryki, aby zdobyć ręcznie robione afrykańskie przedmioty, w tym biżuterię, kosze, maski, tekstylia, miski i wiele innych. Posiadają również niesamowitą kolekcję antyków o jakości niemal muzealnej, znalezionych na całym kontynencie. Uważam, że to absolutnie najłatwiejszy sposób na zakupy afrykańskich akcesoriów i antyków."

Annette i Danielle Rubin, założycielki Rubin Design Studio

Duet matki i córki, Annette i Danielle Rubin powiedziały. "Będąc w Maroku, miałyśmy szczęście doświadczyć tętniącego życiem souku (bazaru). Pojechałyśmy wąską uliczką i natknęłyśmy się na sklep kupiecki, w którym sprzedawano ręcznie robione wyroby z etui. Dowiedzieliśmy się, że rzeźbienie w drewnie było rodzinnym rzemiosłem przez dziesięciolecia i nie opuściliśmy sklepu z pustymi rękami. Kupiliśmy ręcznie rzeźbiony stolik kawowy z inkrustacją z półszlachetnych kamieni naturalnych (wewnątrz i na zewnątrz) i 12 tapicerowanych stołków w tradycyjnym marokańskim stylu. Zaparło nam dech w piersiach. Sześć miesięcy później stolik dotarł do nas i jest jedynym w swoim rodzaju elementem, który znajduje się w loggii naszego klienta, gdzie czuje się on jak w Maroku, kiedy bawi się na zewnątrz.

"Kiedy byliśmy w Wenecji, popłynęliśmy statkiem do Murano, aby poznać sztukę dmuchania szkła. Spędziliśmy godziny w odlewni, ucząc się, jak dmucha się szkło, a w końcu sami spróbowaliśmy - jest to o wiele trudniejsze, niż się wydaje. Opuściliśmy odlewnię ze zrozumieniem tej techniki, którą teraz wykorzystujemy w procesie projektowania podczas tworzenia niestandardowych dzieł sztuki lub dekoracji dla naszych klientów. W szczególności, przyciągnęły nas kombinacje kolorów, kształtów i wzorów, które można stworzyć przy użyciu tej techniki. Z tej podróży wyjechaliśmy z kolorowymi wazonami ze starej odlewni, które znajdują się w całym domu naszego klienta."

Nate Berkus, założyciel firmy Nate Berkus Associates

Nate Berkus podzielił się swoim europejskim sekretem zakupów w stylu vintage. "To jeden z moich ulubionych rynków vintage w Europie. Mercanteinfiera jest dosłownie wypełniony rzędami najbardziej unikalnych i niespodziewanych znalezisk. Jeśli kiedykolwiek będziesz we Włoszech, upewnij się, że przeznaczysz trochę czasu na wizytę, najlepiej cały dzień; będziesz tego potrzebować."

"Robię zakupy w pawilonach od wczesnych dni mojego pobytu w Chicago. Pomiędzy mną a moimi dyrektorami ds. wzornictwa, Lauren i Sashą, stale pozyskujemy stąd rzeczy do różnych projektów wzorniczych. Jak na przykład czarny stół do jadalni, który kupiliśmy z Jeremiahem do nowojorskiego mieszkania Rity Hazan."

"Jeremiah i ja jesteśmy po kolana w renowacji naszego domu w L.A., a ja przeszukiwałam centra handlowe w poszukiwaniu wszystkiego, od angielskich stołów farmerskich po XVIII-wieczne francuskie szafki i oświetlenie. Te dwa sklepy są do tego fantastyczne."

Kelly Lee, z Kelly Golightly

Błyszcząca Kelly Lee powiedziała nam: "Znajduje się na północnym krańcu Palm Springs (zanim trafisz na główną ulicę Palm Canyon), łatwo jest przejechać obok, ale byłoby parodią przegapić tę cukierkową krainę wiaderek do lodu z połowy ubiegłego wieku, stolików, biżuterii z bakelitu i wyrobów szklanych we wszystkich kolorach tęczy. Uwielbiam też Bon Vivant. To, czego nie ma w ilości, nadrabia jakością. Ścisła selekcja gwarantuje, że przy każdej wizycie znajdziesz perełkę. Znajdziesz tu wazony, odjechane szklane naczynia i przedmioty dekoracyjne z połowy ubiegłego wieku, które upiększą Twoją przestrzeń."

"Nigdy nie dzieliłam się tym wcześniej, bo to taki klejnot, ale czasami sekret jest tak dobry, że domaga się podzielenia; Spaces na Perez Road w Art and Design Center w sąsiednim Cathedral City. Ma również dwa kolejne wspaniałe sklepy vintage tuż obok: Hedge i At-HOM.

Jeśli lubisz oszczędność, to uderz do Angel View, aby uzyskać niesamowite oferty na meble i wystrój. Jak w większości sklepów z pamiątkami, można tu trafić lub nie, ale podczas poprzednich wizyt znalazłam wszystko, od bambusowych krzeseł z trzciny po wiklinowe meble, a nawet stolik w kształcie łabędzia. Zdobyłem niesamowity zestaw 25 różowych kufli do szampana, każdy za jedyne $0.99. Bonus: Istnieje kilka lokalizacji na pustyni, a wpływy korzystają z dobroczynności.

Revivals to dosłownie Święty Graal zakupów. Istnieje pięć lokalizacji tego sklepu na pustyni, ale ten w Palm Springs jest moim go-to. To raj dla oszczędnych, w którym można znaleźć używane meble domowe i dekoracje, a także ubrania i biżuterię. Jest też śmieci, ale prawie zawsze znajduję perełkę. Raz nawet wypatrzyłam stół jadalniany w kształcie łabędzia, który pasował do mojej sofy w kształcie łabędzia, którą właśnie zdobyłam w Angel View! Zazwyczaj można mnie znaleźć w dziale szkła, zdobywającego kieliszki do mojego barowego koszyka. Wskazówka: Z tyłu jest też sekcja nowych mebli, z niezłymi znaleziskami. Bonus: Dochód przeznaczony jest na Desert AIDS Project."

Lindsay Pennington, założycielka Lindsay Pennington

Projektantka Lindsay Pennington powiedziała: "Za każdym razem, gdy jestem w Nowym Jorku, staram się odwiedzić Wynne City Works, który znajduje się przy jednej z najlepszych ulic handlowych na Brooklynie. Mają tam imponujący zasób mebli z połowy ubiegłego wieku i nigdy nie wychodzę z pustymi rękami. Mój klient i ja przywieźliśmy ostatnio do domu ten stolik w Uberze do przechowywania przy sofie, ale teraz mam ochotę na ten zestaw tekowych krzeseł do jadalni duńskiego projektanta Nielsa Møllera, który widziałam podczas ostatniej wizyty."

"Casa Victoria w dzielnicy Silverlake w Los Angeles to ulubione miejsce zakupów. To super-eklektyczna mieszanka mebli, sztuki, oświetlenia i akcesoriów, idealne miejsce, aby kupić zarówno podstawowe elementy wyposażenia (sofy, biurka), jak i akcenty (lampy, wazony i książki) w świetnych cenach. Zawsze odwiedzam Casa Victoria przed dniami instalacji i rutynowo śledzę ich zapasy na Instagramie, kiedy nie mogę stawić czoła ruchowi ulicznemu w L.A. (Jeśli zobaczysz coś, co Ci się spodoba na Instagramie, po prostu zadzwoń do nich!) Wymienili parę lamp ze szkła Murano marki Donghia, na widok których cieknie mi ślinka."