Oto jak wybrać odpowiedni lakier dla Twojej przestrzeni

Wylądowałeś na szczególnym odcieniu niebieskiego, który daje więcej radości niż 294 inne odcienie niebieskiego, które rozważałeś. Teraz, jeśli tylko to była linia mety.

Istnieje wiele czynników czeka, aby potknąć się, jeśli chodzi o wybór wykończenia farby. Wykończenia farby może radykalnie zmienić wygląd odcienia i wpływ, jak to będzie pogoda zużycie, z tych codziennych czynności do malucha pomarańczową kredką. Być może słyszeliście ścisłe zasady, jak "nigdy matowe wykończenie w obszarach o dużym natężeniu ruchu", ale proces wybierania wykończenia nie musi być zastraszony.

7 Porady dotyczące malowania wnętrz dla nieskazitelnego wykończenia, według profesjonalisty

Aby pomóc Ci zacząć, stuknęliśmy Melissa Wagner, projektant w Havenly, i Shelby Girard, wiceprezes zespołu projektowego Havenly, aby podzielić się swoimi radami na temat wyboru odpowiednich wykończeń farby dla każdej przestrzeni w domu. Oto podział najbardziej powszechnych wykończeń poniżej.

Poznaj eksperta

  • Melissa Wagner jest projektantką w Havenly, wirtualnej firmie zajmującej się projektowaniem wnętrz. Jest związana z firmą od 2019 r.
  • Shelby Girard jest wiceprezesem zespołu projektowego Havenly i jest w firmie od prawie dekady.

Wykończenia 101

Najczęstsze rodzaje wykończeń to płaskie, matowe, eggshell, satynowe, półbłyszczące i wysokopołyskowe. Ilość połysku w farbie odnosi się do ilości żywicy, która określa, jak bardzo światło będzie odbijać - płaski jest wykończenie z najmniejszą ilością żywicy i wysoki połysk jest wykończenie z najbardziej.

Płaski lub matowy

Płaskie lub matowe wykończenia odbijają bardzo mało światła. To sprawia, że są one dobre dla pokrycia powierzchni z szorstkich tekstur, jak ściany stiukowe lub popcorn sufity, lub do kamuflażu ścian z dużo pęknięć i mars w istniejącej farby.

Brak gęstej, kleistej żywicy sprawia, że płaska farba jest mniej trwała, jednak, więc przygotuj się na częstsze sięganie po gąbkę i pędzle, aby je wyczyścić i odświeżyć.

Eggshell

Projektantka wnętrz Havenly, Melissa Wagner, zawsze zaleca klientom stosowanie wykończeń satynowych lub eggshell, ponieważ "są one środkiem drogi i nie są tak 'kontrowersyjne' jak wykończenia błyszczące lub płaskie."

Shelby Girard, wiceprezes zespołu projektowego Havenly, mówi, że jej zasady kciuka to zrobić eggshell lub matowe wykończenie na ścianach i sufitach, szczególnie w przestrzeniach pomocniczych, takich jak sypialnie i biura, ale użyć satyny na wykończeniach i drzwiach. Tylko nie używaj żadnego z nich w łazience - więcej na ten temat poniżej.

Satyna

Satyna jest "najbardziej wyrozumiały" wykończenie, według Wagnera, i to jest również nieco łatwiejsze do czyszczenia niż eggshell - "jeśli jesteśmy coraz wybredny." Ona zaleca satyna w obszarach o dużym natężeniu ruchu, takich jak kuchnie, łazienki, korytarze i pokoje rodzinne. W połowie drogi między matowym i wysoki połysk, satyna jest subtelny, ale nadal ma więcej z trwałości wyższej żywicy farby.

"Jeśli są jakieś wady w suchej zabudowy lub teksturowania, połysk i płaskie wykończenia będą podkreślać te wady," Wagner mówi.

Oznacza to, że jeśli odnawiasz stary wynajem lub po prostu nie jesteś pewien, co wybrać, wybierz satynę. I ulubione wykończenie Wagnera "dla tych, którzy nie słyszą z tyłu: satyna!".

Podczas gdy Girard mówi, że większość malarzy poleci farbę do sufitów, która jest całkowicie płaska i zazwyczaj biała, ona woli malować sufit w tym samym wykończeniu i kolorze używanym na ścianach, aby uzyskać spójny efekt.

"Sprawdza się to zarówno w przypadku neutralnych, jak i odważniejszych kolorów, szczególnie w przestrzeni takiej jak domowe biuro lub sypialnia" - wyjaśnia Girard.

Półpołysk

Półpołysk jest popularnym wyborem dla wykończeń, szafek i drzwi, i może zapewnić miły kontrast do bardziej matowych wykończeń. Projektanci często zalecają również półbłyszczące farby do pomieszczeń o wysokiej wilgotności, takich jak łazienki i kuchnie, ponieważ są one łatwiejsze do wytrzeć i zrobić lepszą pracę uszczelniania wilgoci, aby zapobiec uszkodzeniu wody i pleśni.

Wysoki połysk

Wagner miałbyś nigdy nie używać błyszczącej farby dzień w swoim życiu.

"Jeśli ktoś jest zaniepokojony czyszczenia, satynowe wykończenie jest prawdopodobnie będzie w sam raz dla tego, co trzeba w warunkach mieszkaniowych," radzi.

Ale nie każdy projektant czuje podobnie lub tak mocno. Wysoki połysk jest gorącym trendem dla szafek kuchennych, i są one szczególnie praktyczne dla backsplashes, które wymagają częstego czyszczenia. Jeśli masz zamiar zrobić wyższy połysk wykończenia, jednak Girard zaleca, aby upewnić się, że masz całkowicie gładką powierzchnię i zatrudnić profesjonalistę, aby zrobić to dobrze.

Jak czyścić pomalowane ściany według profesjonalistów?