Kolorowe naczynia kuchenne pomogą Ci odświeżyć kuchnię w nieoczekiwany sposób

Jeśli jesteś podobny do mnie, spędziłeś sporo czasu na przeglądaniu Instagrama, czy to celowo, czy po prostu jako bezmyślne zajęcie. Aplikacje mediów społecznościowych mogą utrzymać Cię w pętli na temat aktualnych trendów w projektowaniu i służyć jako inspiracja dla przyszłych projektów, ale mogą również pokazać Ci rzeczy, o których nigdy nie wiedziałeś, że są Ci potrzebne, takie jak jasne i kolorowe zestawy naczyń kuchennych.

Po raz pierwszy Instagram zaserwował mi reklamę kolorowych naczyń, pomyślałem, że to urocze, ale nie przestałem przewijać. Miałem naczynia. Mój obecny zestaw nie był uroczy, ale działał. Potem dowiedziałem się, że moje naczynia mogą mieć szkodliwe chemikalia, więc wiedziałem, że chcę przełączyć się na ceramiczny zestaw naczyń.

9 Best Ceramic Cookware dla stylowej kuchni

Na szczęście dla mnie, miałem mnóstwo pięknych opcji ceramicznych naczyń na wyciągnięcie ręki - dzięki ci Instagram - ale nie mogłem nie zauważyć, że wszystkie marki serwowane mi - Our Place, Great Jones, Caraway - miały jedną wspólną cechę: były one wybuchowe z kolorem. Nie mówię tu o tradycyjnej kuchennej czerwieni czy granatowym kolorze, który prawie uchodzi za czarny. Mam na myśli wesołe kolory, takie jak ciemny róż i świerkowa zieleń. Kolory, które naprawdę przesuwają granicę tego, co naczynia kuchenne powinny wyglądać, i szczerze mówiąc, kocham to.

I jeśli sprzedaży są jakiekolwiek wskazania, nie jestem jedynym, który jest do niego.

Caraway, kolorowy zestaw naczyń dubbingowane "Internet ulubione naczynia" i zestaw w końcu wylądował na, widział jej działalność wzrosła 20 razy od stycznia 2020 do stycznia 2021 i nadal sprzedaje się z jego popularnych garnków i patelni miesiąc po miesiącu.

Ale dlaczego popyt na kolorowe naczynia teraz?

Jordan Nathan, prezes i założyciel Caraway, podzielił się kilkoma spostrzeżeniami na temat tego, dlaczego kolorowe naczynia mają moment.

Kolorowe naczynia dodaje osobowości do swojej przestrzeni

Czy nie zawsze szukamy możliwości personalizacji naszej przestrzeni?

"Podobnie jak w przypadku innych produktów w kuchni i domu, ludzie uwielbiają znajdować naczynia, które wnoszą trochę osobowości do ich kuchni, zwłaszcza, że jest to produkt, który może stać na blacie lub płycie kuchennej" - mówi Nathan.

Dzięki nim serwowanie staje się proste

"Naczynia kuchenne w żywych, odważnych kolorach doskonale prezentują się na stole, dzięki czemu można przejść od palnika lub piekarnika bezpośrednio do serwowania gościom posiłków w dobrym stylu," mówi Nathan.

W ten sposób nie tylko wyeliminujesz konieczność przekładania gorącego dania z naczynia do miski, ale także zostawisz sobie o połowę mniej naczyń. A to zawsze dobra rzecz.

Kolorowe naczynia sprawiają, że gotowanie staje się przyjemniejsze

Niektórzy ludzie kochają gotować, żyć do gotowania, są zawsze gotowe do whip coś w górę, a niektóre z nas ... nie są ci ludzie. I potrzebujemy trochę motywacji, jeśli mamy zamiar gotować dla siebie.

"Wielu z naszych konsumentów przyznało, że posiadanie dobrze zaprojektowanych, kolorowych naczyń motywuje ich do częstszego gotowania, zwłaszcza po roku, w którym wielu z nich gotowało w domu znacznie więcej niż zazwyczaj" - mówi Nathan.

Chociaż chcielibyśmy myśleć, że te wspaniałe garnki i patelnie zamienią Cię w szefa kuchni, rzeczywistość jest taka, że nadal musisz posiekać warzywa, odpowiednio je przyprawić i doprawić, a następnie faktycznie je ugotować.

Te wspaniałe garnki i patelnie *zasadniczo* zmienią cię w szefa kuchni

Ale czy wolałbym gotować w zwykłej czarnej patelni czy w terakotowej? Wezmę tę z kolorem, proszę.

Badanie z 2014 roku "Color Psychology: Effects of Perceiving Color on Psychological Functioning in Humans" stwierdzono, że choć potrzebne są dokładniejsze badania, "kolor może nieść ze sobą ważne znaczenie i może mieć istotny wpływ na afekt, poznanie i zachowanie ludzi."

Ale tak naprawdę nie potrzebowaliśmy badań, aby nam to powiedzieć. Kolor może wpływać na różnych ludzi w różny sposób, ale jeśli przynosi Ci radość, dlaczego nie przenieść tej radości do kuchni?

Oszczędza miejsce w szafkach

Jeśli chcesz pokazać pop koloru w swojej kuchni przez kuchenkę, to zwalnia miejsce w szafce na inne przedmioty, które nie są tak widoczne.

Kolorowe naczynia są przyjazne najemcom

Zwycięstwo dla najemców!

Nie chcesz malować ścian lub szafek w wynajmowanej przestrzeni? Kolorowe naczynia to świetny, przenośny sposób, aby dodać kolor do swojej kuchni bez konieczności DIY niczego w procesie.

To jest po prostu zabawne

Ok, czy możemy to po prostu powiedzieć? Kolorowe naczynia to zabawa. A po roku, który mieliśmy, trochę zabawy w kuchni brzmi naprawdę miło.

Czy jesteś kimś, kto już kocha kolor lub ktoś po prostu zastanawiając się z ideą dodawania mały pop koloru do swojego wystroju, wdrożenie kolorowe naczynia jest nowy sposób, aby rozciągnąć tradycyjną estetykę kuchni.

"Podobnie jak w przypadku gotowania, eksperymentowanie z kolorami w kuchni może i powinno być zabawą, a my cieszymy się, gdy ludzie wychodzą poza swoje strefy komfortu" - mówi Nathan.

Jak wybrać swoje własne kolorowe naczynia kuchenne

Ok, więc jesteś na pokładzie. Jesteś gotowy, aby kupić kolorowe naczynia kuchenne. Jak wybrać kolor?

Każdy domowy kucharz i kuchnia ma swój własny styl, dlatego zachęcamy wszystkich do podjęcia tej decyzji zgodnie z własnym projektem i preferencjami estetycznymi.

Czy wybierasz ten, który od razu Cię zachwyca, czy też próbujesz dopasować go do aktualnej palety kolorów w kuchni? Nathan mówi, że nie ma złych odpowiedzi.

"Każdy kucharz i każda kuchnia ma swój własny styl, dlatego zachęcamy wszystkich do podjęcia decyzji zgodnie z ich własnymi preferencjami projektowymi i estetycznymi," wyjaśnia. "To powiedziawszy, uwielbiamy patrzeć, jak klienci stają się kreatywni i wybierają kolory, które do nich przemawiają".

W jaki sposób firma Caraway wybiera swoje kolory? Pozostając na szczycie trendów kolorystycznych, badając, jakich kolorów poszukują ludzie, oraz słuchając, czego chcą ich konsumenci.

"Nasza aktywna społeczność na mediach społecznościowych, mająca obsesję na punkcie projektowania wnętrz, informuje nas o tym, co chcieliby zobaczyć w przyszłości, a my bierzemy te spostrzeżenia pod uwagę przy projektowaniu nowych kolekcji kolorów podstawowych i limitowanych," wyjaśnia Nathan.

"Takie podejście pozwala nam na wypuszczanie i opowiadanie świeżych, nigdy wcześniej niepublikowanych historii kolorystycznych, a także na służenie naszym najbardziej lojalnym fanom" - dodaje.

Co zrobić, jeśli nie chcę inwestować w kolorową zastawę?

"Chociaż jesteśmy fanami kolorowych naczyń, rozumiemy, że nie są one dla każdego!" - mówi Nathan.

Większość marek, które oferują modne kolory, ma również kilka neutralnych odcieni, takich jak kremowy i szary, więc nie musisz iść kolorową drogą, jeśli nie jesteś gotowy.

"Często zachęcamy klientów, którzy wahają się, czy kupić jaskrawy kolor, aby kupili najpierw pojedyncze sztuki naczyń a la carte, ponieważ jest to świetny sposób na przetestowanie jaskrawego koloru w kuchni przed zakupem pełnego zestawu" - dodaje Nathan.

Więc jeśli jesteś po prostu patrząc na zakup nowych nonstick naczynia lub jeśli jesteś po prostu szuka sposobu, aby dodać więcej koloru do swojego życia, może dać kolorowe naczynia szansę.

Jak dbać o ceramiczne naczynia kuchenne, według profesjonalistów