Jaka jest różnica między pokojem rodzinnym a salonem w każdym razie?

Czy często zdarza Ci się oceniać przeznaczenie niektórych pomieszczeń w Twoim domu i zastanawiać się nad najlepszymi sposobami, aby uczynić je najbardziej funkcjonalnymi? To całkowicie normalne. Czasami linie układów domu i plany pięter mogą się zacierać. Mieszkańcy często stają przed pytaniami, czy to jest pokój błotny czy foyer? Czy to jest pokój z proszkiem czy pół łazienki? Czy to jest pokój rodzinny czy salon?

Podczas gdy tam są technicznie żadny twardych i szybkich reguł, różnica między żywym pokojem i rodzinnymi pokojami może być najwięcej mylącym wszystko. Znający projektowych rozróżnienia między żywym pokojem i rodzinnym pokojem zrobi różnicę między pokojem który gruntownie słuzy swój purpose i jeden który właśnie pracuje.

Aby pomóc Państwu rozróżnić, czy centralne miejsce spotkań jest w rzeczywistości pokojem rodzinnym czy salonem, zwróciliśmy się do Manuela Munoza, projektanta produkcji w firmie meblowej Living Spaces, z prośbą o wskazówki, których potrzebujemy, aby jak najlepiej wykorzystać te przestrzenie. Oto różnice między nimi, jak je odróżnić i dlaczego wiedza na ten temat ma znaczenie.

Poznaj eksperta

Manuel Munoz jest projektantem produkcji w Living Spaces. Poprzednio pełnił funkcję kierownika ds. wizualnych, Munoz pracuje w Living Spaces od 7 lat i ma 20-letnie doświadczenie w dziedzinie stylizacji wizualnej.

Wszystko, co musisz wiedzieć o pokojach rodzinnych

Dzięki uprzejmości Michelle Gage

Jak sama nazwa wskazuje, pokój rodzinny to miejsce, w którym spędzasz czas z członkami rodziny, współlokatorami i przyjaciółmi. Często znajduje się poza kuchnią, jest to o wiele bardziej swobodne i wygodne ustawienie, które zachęca wszystkich do kopania nogami, relaksowania się i oglądania najnowszych seriali Netflix. Może być również nazywany pokojem telewizyjnym lub pokojem gier, w zależności od Twoich zainteresowań.

Co to jest pokój rodzinny?

Pokój rodzinny to bardziej swobodne miejsce do siedzenia, które można wykorzystać do gromadzenia się z przyjaciółmi i rodziną w celu oglądania telewizji, relaksu i jedzenia.

"W układzie pokoju rodzinnego chodzi przede wszystkim o komfort" - mówi Munoz. "Sofy sekcyjne są często bardziej przydatne w pokojach rodzinnych, ponieważ zapewniają wystarczająco dużo miejsca dla całej rodziny, aby spędzać czas razem".

Podczas urządzania pokoju rodzinnego, komfort i użyteczność są na pierwszym miejscu.

"Sofy z funkcją spania mogą stworzyć użyteczną przestrzeń dla nocnych gości i imprez z drzemką, podczas gdy fotele z funkcją odchylania mogą być używane do oglądania telewizji, drzemki, zabawy i nieformalnego podjadania" - mówi Munoz.

Wszystko, co musisz wiedzieć o pokojach dziennych

Projekt: Jonathan Rachman, fot: Douglass Friedman

Wbrew swojej nazwie, pokój dzienny jest miejscem, w którym zazwyczaj najmniej się mieszka. Jest to przestrzeń zwykle umieszczona na froncie domu, zarezerwowana specjalnie do przyjmowania i zabawiania gości. Ponieważ jest to bardziej formalne ustawienie, pokój dzienny jest okazją do użycia mniej przyjaznych rodzinie tkanin i mnóstwa akcesoriów, takich jak antyki lub przedmioty do stłuczenia, ponieważ nie musisz się martwić o to, że zostanie zniszczony przez duży ruch.

Co to jest salon?

Żywy pokój jest bardziej formalnym siedzeniem terenem używać bawić się goście niż codzienny żywy teren, z więcej naciskiem umieszczającym na wystroju i akcesoriach nad wygodą i użytkowym.

"Układ salonu zazwyczaj ułatwia rozmowę, dlatego warto pomyśleć o ustawieniu sof tak, aby stały naprzeciwko siebie i usunięciu telewizora" - mówi Munoz. "Salon to dobre miejsce, aby zaprezentować swój styl za pomocą sztuki i akcesoriów".

Jaka jest różnica między pokojem rodzinnym a salonem?

LAVA Interiors

Jeśli masz obie te przestrzenie w swoim domu, oto jak odróżnić je od siebie.

"Pokój rodzinny znajduje się zazwyczaj w tylnej części domu i jest połączony z kuchnią, podczas gdy salon znajduje się z przodu domu i tworzy pierwsze wrażenie dla gości" - wyjaśnia Munoz.

Pokój dzienny jest zazwyczaj miejscem, w którym spędza się najmniej czasu, co pozwala na bardziej wyszukany wystrój i meble gotowe do zaimponowania gościom.

"Ponieważ pokoje rodzinne są zwykle intensywnie wykorzystywane przez dzieci i zwierzęta domowe, a także często znajdują się obok kuchni, potrzebujesz tkanin i mebli, które wytrzymują intensywne użytkowanie" - dodaje Munoz. "Jeśli nie masz pokoju rodzinnego, możesz przekształcić swój salon w pokój rodzinny z bardziej swobodnymi, zrelaksowanymi meblami".

Pod koniec dnia, te dwie przestrzenie służą bardzo różnym celom, ale z pewnością nie potrzebujesz obu. Jeśli masz tylko jeden, uzyskać najlepsze z obu światów poprzez uczynienie go wygodną przestrzenią idealną do dostrajania się do swoich ulubionych programów i grania w gry, i nie zapomnij wyświetlić swój najlepszy wystrój dla kiedy goście zatrzymują się przez.

20 pięknych żywych izbowych okiennych traktowań pomysłów dla natychmiastowej sofistykacji