Drzewa w pomieszczeniach to jedyna rzecz, której potrzebujesz, aby dodać dramatyzmu każdemu zakątkowi

Gdybyś rok temu powiedział mi, że będę spała obok donicy wielkości człowieka, w której stoi gigantyczne drzewo fikusa, pomyślałabym, że zwariowałeś. Ale przyjaciółka zdobyła najbardziej oszałamiający zestaw zabytkowych donic - jedną dla niej, drugą dla mnie - a ja po prostu wiedziałam, że ten ogromny element będzie stanowił dramatyczny akcent obok mojego łóżka.

Przyznam, że ta decyzja o stylizacji wynikała częściowo z konieczności. Choć donica była miłością od pierwszego wejrzenia i przypomina mi swojską estetykę Atheny Calderone, jest na tyle duża, że pomieściłaby całą osobę i nie zmieściłaby się w żadnym zakątku mojego mieszkania. Jest zbyt ciężka, abym mogła ją sama przenieść, więc wiedziałam, że kiedy już zapewnię jej miejsce, to właśnie tam będzie musiała pozostać w najbliższej przyszłości.

Ponieważ często zmieniam rzeczy w salonie, a w sypialni mam tylko tyle możliwości konfiguracji ze względu na rozmiar mojego łóżka, decyzja została szybko podjęta za mnie.

Teraz, gdy sadzarka jest już na miejscu od kilku tygodni, muszę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie mojego pokoju w inny sposób. Podoba mi się natychmiastowy wpływ, jaki drzewo fikusa wywarło na moją sypialnię - zielony odcień był mile widzianym dodatkiem; rośliny w ogóle są tak uspokajające, że stanowią oczywisty wybór dla każdej przestrzeni sypialnej. Chociaż straciłam miejsce na dodatkową szafkę nocną, podoba mi się, że roślina sprawia, że mój pokój wygląda nieco bardziej minimalistycznie, a brak drugiego stolika z szufladami zmusza mnie do uporządkowania bałaganu w innym miejscu.

PSA: Oto 15 najlepszych drzew do uprawy w domu

Masz ochotę na własne drzewo? "Wbrew powszechnemu przekonaniu, rozmiar naprawdę nie ma wiele wspólnego z tym, jak trudna lub łatwa w pielęgnacji jest roślina", zauważa Joyce Mast, rezydentka Plant Mom dla Bloomscape.

Poleca zarówno palmę bambusową, jak i chińską palmę wachlarzowatą początkującym właścicielom roślin, którzy szukają przerośniętego zielonego przyjaciela, który przetrwa w warunkach słabego oświetlenia. Inne rośliny, które mogą prosperować w rogach to draceny, schefflera arboricola i palma daktylowa, aby wymienić tylko kilka - szczęśliwe dekorowanie.

Bloomscape Chiński Fan Palm $195 Sklep
Najlepsze wskazówki dotyczące kupowania roślin w IKEA, według eksperta