Dlaczego czarne i białe pokoje są dalekie od nudy

Podczas dekorowania salonu, naprawdę nie można zrobić nic złego, jeśli chodzi o wybór schematu kolorów - widzieliśmy niezliczone piękne przestrzenie we wszystkich rodzajach odcieni. Czarno-białe pokoje dzienne mogą być szczególnie eleganckim wyborem dla tych, którzy preferują klasyczny styl lub nie są pewni, czy zdecydują się na odważny kolor.

"Nie ma nic bardziej szykownego niż całkowicie czarny i biały pokój dzienny" - mówi Kathy Kuo, która często wykorzystuje te odcienie w swoich projektach. "W połączeniu te kolory tworzą nowoczesne, ale ponadczasowe poczucie, które wyrównuje tylko o każdym stylu lub przestrzeni".

Staple kawałki są doskonałym miejscem do rozpoczęcia, jeśli szukasz do projektowania czarno-białej przestrzeni życiowej od podstaw, Kuo zauważa. "Pluszowy biały dywan pięknie komponuje się z eleganckim granitowym stolikiem do kawy, tworząc wyrafinowane i przytulne otoczenie dla wszystkich gości, których gościmy w naszym domu" - mówi.

Nie ma nic bardziej szykownego niż całkowicie czarny i biały salon.

W mojej własnej przestrzeni dominują czarno-białe akcenty, takie jak marmurowy stolik do kawy i malowane podpórki do książek, ale mimo to udało mi się wpleść wiele mniejszych akcentów kolorystycznych. Zastanawiasz się od czego zacząć? Złoto i szarości wyglądają szczególnie uroczo w połączeniu z czarno-białymi elementami.

Postawiłam na dekoracyjne pudełka, ramki i książki na stolik do kawy utrzymane w tych odcieniach. Zauważa Kuo, "Mieszane metale, takie jak mosiądz i złoto, tak ładnie grają z tymi odcieniami i zapobiegają spłaszczeniu przestrzeni lub wrażeniu, że jest ona zbyt spójna."

To powiedziawszy, dlaczego nie dodać akcentów czerwieni, zieleni lub błękitu, jeśli masz taką ochotę? "Użyj mieszanki rzeźb, książek i dzieł sztuki w różnych odcieniach i fakturach, aby pokazać swoją osobowość i dodać wyrafinowania do czarno-białej przestrzeni", radzi Kuo. A drewno może również wyglądać wyrafinowanie - moje burlowe pudełka do przechowywania naprawdę wyróżniają się na czarnym tle.

Burl Wood jest rzadkim i unikalnym drewnem, które podbija świat designu

Nie wiesz, co zrobić, gdy w grę wchodzą głębsze odcienie, takie jak navy? Po wprowadzeniu do mojej przestrzeni niebiesko-szarej aksamitnej sofy Kardiel, nie byłam pewna, czy ten odcień będzie pasował do moich czarnych i białych akcentów. Jednak od tego czasu zdałam sobie sprawę, że ten kolor wspaniale podkreśla charakter mojego salonu i otrzymałam mnóstwo komplementów na temat tego, jak ładnie komponuje się z marmurowym stołem.

Czarno-biały wystrój zdecydowanie nie musi być postrzegany jako ultranowoczesny lub nudny - z odpowiednimi akcentami towarzyszącymi, Twoja przestrzeń na pewno będzie błyszczeć.

Te 20 pokoi dziennych pokazuje, że białe sofy są najlepszym rozwiązaniem.